Hlavní navigace

Lagardère chce prodat polovinu Rádia Zet skupině Media Bohemia

17. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Žádost o převedení polovičního podílu ve společnosti Radio Zet do rukou Media Bohemia posuzuje Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

Toto pondělí byla Radě pro rozhlasové a televizní vysílání doručena žádost společnosti Lagardère Active o udělení předchozího souhlasu s převodem padesátiprocentního podílu ve společnosti Radio Zet na firmu Media Bohemia. Současně byla zaslána žádost i na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.

Tisková mluvčí Lagardère Zuzana Nevoralová (na obrázku) odmítla podrobnosti transakce komentovat s tím, že čeká na vyjádření příslušných správních orgánů. Lagardère Active získalo licenci na provozování rádia ZET před třemi lety a od té doby hledala strategického partnera, který by pomohl s financováním tohoto finančně náročného produktu. Od spojení s Media Bohemia si slibujeme zejména rozvoj plurality programové nabídky a informací v oblasti vysílání, což bude mít pro posluchače velký přínos, uvedl v tiskové zprávě Michel Fleischmann, prezident Lagardère Active ČR.

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.