Hlavní navigace

Workshop zaměřený na „štíhlý rozjezd“ se uskuteční počátkem března v Praze

14. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Do Prahy přijede Lean Startup Machine, třídenní workshop zaměřený na výuku metody „Lean Startup“.

Workshop se uskuteční o víkendu 1.—3. března, a celý v angličtině. Je placený a ne zrovna levný, a v době vydání tohoto článku zbývá 26 dražších lístků (z padesáti míst). Pražskou akci pořádají tito lidé, a budou na ní mentorovat. Trevor Owens je zakladatelem LSM. Lean Startup Machine užívá pojmu „Lean Startup“ v licenci od Erica Riese a údajně se s ním radí o metodologii.

Nápad přivézt akci do Prahy měli David Šiška a Jan Kolář, poté, co sami prošli workshopem v Londýně.

Na akci vůbec nemáte přijít s nápadem, na kterém vám opravdu záleží. Smyslem je výuka metody, a proto — abyste v pochopení metody neměli zábran — máte si přinést takový nápad, se kterým nejste citově spjati a ještě jste do něj nevložili úsilí. Zásadně se nedoporučuje přijít už s něčím rozpracovaným.

Podobně nejde o to, abyste měli tým už na něčem pracující, nebo abyste byli součástí nějakého existujícího týmu. Přijdete se jen učit metodu.

Metodologie „Lean Startup“ spočívá, zhruba řečeno, v ověřování předpokladů s potenciálními zákazníky, a to co nejdříve — na velice raném, často takřka jen pomyslném prototypu (MVP) — a často a po krůčcích, s proměňováním projektu podle toho, co jste se dozvěděli.

Podnikatele má naučit nesetrvávat zbytečně dlouho ve snaze o něco, proč by jen obtížně hledal zájem trhu. Má ho naučit zbavit se co nejrychleji a s co nejmenšími náklady nápadů špatných, a ověřit ty dobré.

MM socky3

Vítězem workshopu LSM nebude vyhlášen tým s nejlepším nápadem/projektem, ale ten tým, který ukáže, že se na workshopu nejvíce naučil, že LS pochopil nejlépe.

Předběžné setkání k LSM se uskuteční ve středu 20. února.