Hlavní navigace

Ledy okolo digitálního rozhlasu se hnuly, poslanci uspořádají 17. ledna seminář

9. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Iniciátorem odborného semináře je veřejnoprávní Český rozhlas, na akci příští čtvrtek 17. ledna vystoupí ale i zástupci privátních rádií a regulačních orgánů

Seminář o digitálním rozhlasovém vysílání uspořádá příští čtvrtek 17. ledna na půdě Poslanecké sněmovny její volební výbor a veřejnoprávní Český rozhlas. Čtyřhodinové odpolední akce se zúčastní i zástupci komerčních rádií, tří provozovatelů rozhlasových digitálních sítí a regulačních orgánů – Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) a Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) – a ministerstev kultury a průmyslu a obchodu.

K TÉMATU: Digitální rozhlas dorazil na sever Čech. Teleko spustilo vysílač v Liberci

Za Český rozhlas na semináři vystoupí generální ředitel Peter Duhan a vedoucí internetové redakce Filip Rožánek, účast přislíbil i ředitel prvního čistě digitálního komerčního rádia v Česku – SeeJay Radia – Svatopluk Janík. Mezi přednášejícími mají být i zástupci rozhlasového domu Lagardere Active ČR, který provozuje Frekvenci 1 a Evropu 2. Operátory zastoupí Tomáš Řapek ze společnosti Teleko, Marcel ProcházkaČeských Radiokomunikací a Roman Kropáček z firmy RTIcz.

cif - debata 2

Státní správu by na semináři měli reprezentovat předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová, předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák, Zuzana Chudomelová za projekt Digitální Česko při ministerstvu průmyslu a obchodu a zástupce ministerstva kultury. Český rozhlas z akce pořídí zvukový a obrazový záznam.

Server DigiZone.cz se semináře zúčastní a přinese z něj souhrnný článek

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).