Hlavní navigace

Ledy okolo digitálního rozhlasu se hnuly, poslanci uspořádají 17. ledna seminář

Jan Potůček

Iniciátorem odborného semináře je veřejnoprávní Český rozhlas, na akci příští čtvrtek 17. ledna vystoupí ale i zástupci privátních rádií a regulačních orgánů

Doba čtení: 1 minuta

Seminář o digitálním rozhlasovém vysílání uspořádá příští čtvrtek 17. ledna na půdě Poslanecké sněmovny její volební výbor a veřejnoprávní Český rozhlas. Čtyřhodinové odpolední akce se zúčastní i zástupci komerčních rádií, tří provozovatelů rozhlasových digitálních sítí a regulačních orgánů – Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) a Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) – a ministerstev kultury a průmyslu a obchodu.

K TÉMATU: Digitální rozhlas dorazil na sever Čech. Teleko spustilo vysílač v Liberci

Za Český rozhlas na semináři vystoupí generální ředitel Peter Duhan a vedoucí internetové redakce Filip Rožánek, účast přislíbil i ředitel prvního čistě digitálního komerčního rádia v Česku – SeeJay Radia – Svatopluk Janík. Mezi přednášejícími mají být i zástupci rozhlasového domu Lagardere Active ČR, který provozuje Frekvenci 1 a Evropu 2. Operátory zastoupí Tomáš Řapek ze společnosti Teleko, Marcel ProcházkaČeských Radiokomunikací a Roman Kropáček z firmy RTIcz.

Content 2018 tip Kavka

Státní správu by na semináři měli reprezentovat předsedkyně RRTV Kateřina Kalistová, předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák, Zuzana Chudomelová za projekt Digitální Česko při ministerstvu průmyslu a obchodu a zástupce ministerstva kultury. Český rozhlas z akce pořídí zvukový a obrazový záznam.

Server DigiZone.cz se semináře zúčastní a přinese z něj souhrnný článek

Našli jste v článku chybu?