Hlavní navigace

Legenda Commodore 64 se vrací, bude k mání opět za 595 dolarů

7. 4. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Jeden z nejúspěšnějších počítačů osmdesátých let Commodore 64, zažije letos comeback. V létě se začne prodávat jeho věrná kopie, tedy co se designu týče. Uvnitř béžového přístroje se naopak bude nově ukrývat dvoujádrový procesor Intel Atom D525 1,8 GHz, grafický chipset Nvidia Ion 2 a operační paměť 2 GB DDR3.

Jeden z nejúspěšnějších počítačů osmdesátých let Commodore 64, zažije letos comeback. V létě se začne prodávat jeho věrná kopie, tedy co se designu týče. Uvnitř béžového přístroje se naopak bude nově ukrývat dvoujádrový procesor Intel Atom D525 1,8 GHz, grafický chipset Nvidia Ion 2 a operační paměť 2 GB DDR3.

Design zůstane stejný. Chybět nebude ani červená dioda.

Zákazníci budou mít také na výběr mezi DVD a Blu-ray mechanikou. Chybět nebude čtečka paměťových karet, několik USB portů či HDMI port. Na nový Commodore 64 bude možné nainstalovat operační systém Windows 7, standardně bude ale dodáván s operačním systémem Linux, případně Commodore OS 1.0. Výrobce už začal přijímat první objednávky, cena základního modelu s pevným diskem o kapacitě 250 GB byla stanovena na 595 dolarů. Za stejnou cenu se prodával i původní C64, když se v roce 1982 poprvé objevil na pultech obchodů. K mání budou i dražší modely s větší operační pamětí a kapacitou pevného disku či zmiňovanou Blu-ray mechanikou.

ICTZ23

Výstupy grafického chipsetu Nvidia Ion 2.

Zdroj: Guardian a Commodore USA na Facebooku

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.