Hlavní navigace

LemonyApps dostali od Facebooku zelenou a Promishare může jet naplno

24. 7. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

České vývojářské studio se chce svézt na vlně populárního lifehackingu a sebezdokonalujících technik. Motivační aplikace je inspirována knihou Zbraně vlivu Roberta Cialdiniho.

Vyhecovat se veřejně. Napsat na Facebook svoje předsevzetí a donutit se je brát jako motivaci. Jednoduchá aplikace vznikla během první poloviny letošního roku a stojí za ní trojice ze studia LemonyApps. „Psychologická hra mezi uživatelem a jeho publikem působí jako nástroj k dodržování slibů,“ tvrdí spoluzakladatel studia František Szabó.  

Aplikace už je venku od začátku července, ale zbrzdily ji schvalovací procesy na straně Facebooku, kam aplikace posílá sliby svých uživatelů. „Zatím jsou to stovky stažení především z Česka, Číny, Británie a USA,“ dodává Szabó. Promishare je jen první ze zdravotnických a sebezlepšovacích aplikací, které firma plánuje. „Rádi bychom pak naši první aplikaci používali pro remarketing těch dalších, které připravujeme,“ vysvětluje. 

ICTZ23

LemonyApps nejsou jediní, kteří cítí šanci v oblasti zdraví, sebevzdělávání a motivace. Problémy s motivací řeší třeba i absolvent letošního kola StartupYardu, projekt mypreapp. „Pro většinu studentů není problém dostat se k podkladům, ale přinutit se je nastudovat,“ vysvětluje spoluzakladatel Václav FormánekZa každou hodinu přípravy tak uživatel získává zkušenosti a může se měřit se svými spolužáky. 

"Před dvěma lety jsme začali ve dvou, teď je nás devět. První verze jsme spustili v dubnu a získali jsme hned 5000 studentů za jeden týden,“ popisuje Formánek rozjezd aplikace, která má i českou verzi na doméně Hrave.cz

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.