Hlavní navigace

Leoš Mareš propagoval v Talentmanii Sazku. Nově to nevadí

26. 5. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
26. 5. 2011

Podle včerejšího článku serveru iDNES.cz se moderátor Leoš Mareš dostal loni do střetu se zákonem o rozhlasovém a televizním vysílání, když v podzimní show Talentmania na TV Nova propagoval sázkou kancelář Sazka. Podle webu měl Mareš dostat celkem deset milionů za to, že jméno firmy zmiňoval při moderování. Právě taková propagace je ale zákonem zakázána.

Z ARCHIVU: Nova posílí propagaci SuperStar na MTV. Nabídne i Mareše v kožichu

Je problém, když moderátor o něčem informuje a dostává za to od dotyčné firmy peníze, konstatoval pro iDNES advokát Petr Kůta. Sazka sice byla sponzorem pořadu, nicméně televize v celé věci podala následující vysvětlení. Společnost CET 21 (vlastník licence TV Nova, pozn. red.) neměla o obchodním pozadí, charakteru sázky a odměně moderátora žádné informace a nepodílela se žádným způsobem na tomto obchodním aranžmá a nijak z toho neprofitovala, uvedla mluvčí televize Michaela Fričová.

KL24

ČTĚTE TAKÉ: Mareš i přes opilecký úlet moderoval na Evropě 2 a Hezuckému se omluvil

Ještě včera odpoledne však Nova poslala jako reakci na text, který nezůstal bez povšimnutí ostatních médií, následující reakci: TV Nova věděla o obchodní spolupráci Leoše Mareše a společnosti Sazka a při uzavírání smlouvy s Leošem Marešem brala tuto skutečnost na vědomí. (…) TV Nova měla se společností Sazka uzavřenou řádnou obchodní smlouvu o sponzoringu a product placementu v rámci pořadu Talentmania a tato smlouva byla z obou stran řádně plněna. Sázka mezi Marešem a šéfem Sazky Alešem Hušákem podle ní nebyla součástí dohody. Celou záležitost by měla vyřešit Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).