Hlavní navigace

Letecké snímky zbytku známého světa dodá pro Mapy.cz Microsoft

29. 6. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Po leteckých mapách České republiky, Slovenska a nedávno i Rakouska, zpřístupnil Seznam detailní snímky celého světa v rozlišení třiceti centimetrů na jeden pixel.

Nové rozlišení přiblíží kvalitu snímků k tomu, co Mapy.cz nabízí v případě Česka, Slovenska nebo Rakouska. "Doposud jsme měli celý svět v rozlišení 30 metrů na jeden pixel, vyjma České republiky, která má 12,5 centimetrů na pixel, a Slovenska s Rakouskem, které mají 30 centimetrů,“ tvrdí na blogu služby její produktový manažer Jan Štěpán.

Nové a podrobnější snímky si ale mapový tým nenafotil sám. Naopak. Pochází z mapového portálu Bing Maps. Většinu území tak pokrývají snímky letecké, zatímco menší část pochází ze satelitu. 

Jde o další inovaci, se kterou Mapy během poslední doby přišly a kterou zbrojí na prázdniny. Od června už také služba zobrazuje aktuální ceny pohonných hmot na českých a slovenských benzinkách. V České republice jsou ceny aktuálně dostupné pro 1 663 čerpacích stanic z přibližně dvou a půl tisíc stanic, které obsahuje databáze Firmy.cz. Na Slovensku zobrazují Mapy.cz ceny 428 stanicím z 645. Otázka, kdy přijde Seznam navigace, je tak nasnadě

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).