Hlavní navigace

Léto na Primě: S doktorem Ludskym a řadou premiér na tématických kanálech

1. 7. 2011
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

Autor: 115393
Hlavním tahákem televize Prima během letní sezóny je slovenský seriál Dr. Ludsky, který si stanice vypůjčila od TV JOJ, s níž dlouhodobě spolupracuje. Přesto, že prázdniny ještě nezačaly, druhá nejsledovanější komerční televize v zemi a také její sesterské kanály, už nás v tuto chvíli krmí diváky některými novinkami. Bez nadsázky se dá říci, že prázdniny na Primě začaly v podstatě už v polovině června. Zájemci se mohou těšit také na premiérový třetí díl o agentovi Jasonu Bournovi a řadu nových seriálů (buďto opravdu kusů nebo alespoň nových řad) na Prima love.

Hlavní letní novinkou je Dr. Ludsky

Přesto, že televize Prima nasadila na letošní prázdniny tři nové formáty, tou bezesporu nejvýraznější je Dr. Ludsky – slovenský seriál, který si tuzemská komerční dvojka vypůjčila od TV JOJ, s níž jí pojí již několikaletá spolupráce. Zmiňme například inspiraci Krimi zprávami, neúspěšnou Šéfku, reality show Farmář hledá ženu a především „federální“ soutěž Česko Slovensko má talent, jejíž druhý ročník se objeví na obrazovkách obou stanic už letos na podzim. O čem vlastně Dr. Ludsky je? Seriál je často přirovnávaný k populárnímu Doktoru Houseovi, uvedla pro DigiZone.cz mluvčí stanice Jana Mrákotová.

Mimochodem, léto na Primě už začalo mnohem dříve než samotné dvouměsíční prázdniny. Všechny tři kanály pod její hlavičkou už na schéma, která je charakteristické pro tyto měsíce, najely už v polovině června. Například Dr. Ludsky, který vypráví o inteligentním, nekompromisním, arogantním a netrpělivém lékaři bez stálé partnerky, se na obrazovce objevil v tuzemsku poprvé již 20. června. Škodou tohoto slovenského seriálu je bohužel skutečnost, že bude dabován v tuzemsku do češtiny. Dr. Ludsky navíc dostal paradoxně i hlas dabéra, který u nás namlouvá samotného Hugha Laurieho, tedy Dr. House.

Seriál Dr. Ludsky

Seriál Dr. Ludsky od slovenské televize Joj je odvážnou kopií amerického Dr. House. V češtině ho dokonce dabuje stejný člověk.

Vteřiny před katastrofou a Kobzanová

Premiérové díly nabídne milovníkům detektivek německý krimiseriál Vteřiny před vraždou. Jejich první díl nabídla Prima poprvé ve středu 22. června od 20 hodin. Zajímavostí tohoto televizního kousku je, že začíná právě samotnou vraždou. Divák tedy okamžitě ví, kdy se vražda stane, a naopak na konci se dozvídá, jak k němu dojde a jak to s obětí dopadne. Německý seriál z roku 2009 zatím příliš zájmu u uživatelů Česko-Slovenské filmové databáze nevzbudil. Hodnotilo ho minimum diváků. Po prvních dvou odvysílaných dílech je tedy zatím jen velmi obtížné hodnotit jeho celkovou kvalitu. Novinkou, kterou by ale rozhodně měli diváci na obrazovce Primy zaznamenat, je formát Vrabci v hrsti, kterým bude provázet moderátorka Diana Kobzanová známá velmi dobře divákům například z hudební televize Óčko. Stanice ho poprvé nasazuje 4. července a diváci se v něm mohou těšit na rady a tipy pro domov a zahradu. Kobzanová mimochodem není na Primě úplným nováčkem. Moderuje tu už finanční magazín Horký prachy s odborníkem Petrem Novotným (ne, stejnojmenný bavič to opravdu není). Ten se poprvé objevil ve vysílání Primy 12. června v 9:50.

Diana Kobzanová - Frekvence 1

Diana Kobzanová bude mít na Primě nový pořad Vrabci v hrsti. (Foto: Frekvence 1)

Filmy? Prima nabídne kompletní trilogii o agentu Bournovi

Televize Prima sice bude i s filmy o velkých prázdninách reprízová, můžeme se ale těšit také na několik premiér. I když, těšit… To možná není úplně to správné slovo. V programovém schématu se totiž objeví jeden vskutku odpadní snímek, a to „Tohle je Sparta!“. Film, který kinosály prosvištěl tak rychle, jako do nich vstoupil, a který rozhodně u tuzemského diváka bodovat nebude. Paroduje mimo jiné komiksový trhák 300: Bitva u Thermopyl. Z filmových premiér ale rozhodně stojí za to vyzdvihnout trilogii o agentu Jasonu Bournovi v hlavní roli s Mattem Damonem. Prima nabídne právě i třetí díl, který se doposud na volně vysílaném českém programu neobjevil. Dále nebudou chybět například snímky Taxi 3 a 4, Titanic, Auta a Moulin Rouge. Prima odvysílá také již několikrát reprízovanou minisérii Ptáci v trní. Co se týká sesterských programů Cool a Love, ty jen namátkou nachystaly například tyto filmy a seriály: 20 000 mil pod mořem, Kmen Andromeda, Buffy: Zabíječka upírů, Ztraceni ve vesmíru, Bravo girl: Všechno nebo nic; Sbohem, lásko; Podivná tajemství nebo Miluj souseda svého.

Bournovo ultimatum - Bonton

Bournovo ultimatum se ještě na tuzemských obrazovkách neobjevilo. (Foto: Bonton)

Prázdniny na Prima Cool a Prima love

Některé premiérové formáty se už objevily nebo ještě objeví na kanálech Prima Cool a Prima love. Především milovníky rychlých kol jistě již před několika týdny potěšila zpráva o nasazení formátu I Like Bike, který je charakterizován jako odvážný motorkářský magazín, který se také věnuje tuningu motocyklů. Špinavá práce z roku 2005, jejíž zaměření už velmi dobře vystihuje samotný název pořadu od společnosti Discovery Networks, má celkem 33 epizod a jde o dvě série. Znáte nejnechutnější zaměstnání na světě? Takové, které byste nedělali ani za milion? Moderátor Mike Rowe vás přehlídkou takových „špinavých prací" provede, uvádí Prima Cool na svém webu. Diváci dále uvidí komediální krimiseriál Polda a Polda a také sci-fi Krajní meze. O Prima love už jsme vám na DigiZone.cz přinesli samostatnou zprávičku, takže se o ní nemá cenu příliš rozepisovat. Alespoň stručně však jde o tyto pořady: Dobrá manželka, Chirurgové, Láska je láska a Oprah Show. A to vše v premiéře! Dále se budou vysílat seriály Za branou, Sedmé nebe a Invaze buranů. Prima označuje léto na kanálu love jako All Inclusive.

ebf - partner 1

Oprah Show - Prima

Oprah Show je nejen novinkou na Primě, ale nováčkem na českých stanicích vůbec. (Foto: Prima)

Jaký bude podzim na Primě? Talentový!

Otázka, na kterou nám pochopitelně vedení Primy v tuto chvíli nedá odpověď. Určité střípky z podzimního programového schématu ale pochopitelně známé jsou. Je jasné, že hlavním tahákem bude druhý ročník česko-slovenské show věnované všem oblastem, kde vynikne talent. Originální formát Britain’s Got Talent se od minulého desetiletí vysílá každý rok s velkým úspěchem na Ostrovech a není divu, že jeho první ročník byl úspěšný také v tuzemsku i na Slovensku. Na podzim máme tradičně silné schéma, dokonce si myslím, že na letošní podzim je ještě silnější, než bylo vloni, uvedl v nedávném rozhovoru pro server Mediaguru.cz generální ředitel skupiny stanic Prima Marek Singer. Diváci se mohou těšit také na seriál Cesty domů, který dělá tuzemské komerční dvojce velkou radost a běžně ji přináší čísla okolo milionu diváků. S tím, že ho budeme na obrazovce vídat minimálně ještě několik dalších let, se dá rozhodně počítat. Navazuje na úspěch dnes již legendárních Rodinných pout. Třetí formát, který serveru DigiZone.cz mluvčí Primy Jana Mrákotová prozradila, je prostřeno. I to dělá ve sledovanosti velice dobrá čísla a čas od času se dokonce dostává i do TOP 5 nejsledovanějších nezpravodajských pořadů dne. Zdali se na obrazovce objeví nové díly Jak se staví sen nebo S Italem v kuchyni, je tedy prozatím otázkou. Diváci je zatím uvidí o prázdninách v repríze.

Zaujalo vás léto s programy televize Prima?

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).