Hlavní navigace

Léto na TV Barrandov: Okres na severu, německé romantické filmy a Vinnetou

27. 6. 2013
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Televize Barrandov bude přes léto reprízovat hned několik původních formátů. Na obrazovku se vrátí i pěvecká soutěž To byl náš hit a starší díly Bez cenzury a Kdopak by se Čecha bál.

Komunistické pondělky zůstávají. A posilují

Velmi úsporně vypadá letní schéma televize Barrandov. Stanice se rozhodla po 20. hodině zcela vyklidit pole v oblasti premiérových původních formátů. Jedinou výjimkou je středeční zábavný pořad Vtip za stovku, který bude pokračovat i přes prázdniny. Letní schéma Barrandov nasadil v podstatě od tohoto týdne a hlavní viditelnou změnou je posun začátku hlavního večerního pořadu z 20:05 na 20:15. Barrandov se tak stejně jako Prima family přizpůsobil hlavnímu kanálu Novy, který posunul začátek hlavních večerních pořadů na 20:20 hod. již začátkem loňského léta.

Ve skutečnosti však Barrandov pouze reflektuje realitu, protože už před touto změnou jeho hlavní pořady začínaly kvůli reklamnímu bloku až ve čtvrt na devět. Ve stejnou dobu startují už několik měsíců i na Primě family. A jak tedy budou vypadat barrandovské prázdninové večery? Pondělky zůstávají zasvěceny starší české dramatické tvorbě, konkrétně seriálům z doby komunismu nejhrubšího zrna. Od 20:15 pokračuje velmi úspěšná série Třicet případů majora Zemana, aktuálně nejsledovanější pořad na TV Barrandov. Na něj od tohoto týdne navazuje od 21:55 hod. další totalitní seriál Okres na severu a po něm od 23:10 hod. Noční Hlavní zprávy a od 23:15 reprízy publicistického pořadu Radka Johna Bez cenzury.

Letní prime time na TV Barrandov
Pondělí Úterý Středa Čtvrtek Pátek Sobota Neděle
20:15 – seriál Třicet případů majora Zemana 20:15 – romantická série Inga Lindström 20:15 – zábavná show Vtip za stovku 20:15 – romantická série Kate Fforde 20:15 – filmy s Vinnetouem 20:15 – zahraniční komedie 20:15 – krimifilm
21:55 – seriál Okres na severu 22:05 – seriál Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti IV 21:10 – mysteriózní pořad Věřte nevěřte 22:05 – seriál Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti IV 22:05 – Noční Hlavní zprávy 22:00 – filmvá minisérie 22:05 – seriál Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti IV
23:05 – Noční Hlavní zprávy 23:00 – Noční Hlavní zprávy 22:10 – Noční Hlavní zprávy 23:00 – Noční Hlavní zprávy 22:20 – talk show Sejdeme se na Cibulce 23:00 – krimifilm
23.15 – publicistika Bez cenzury 23:15 – talk show Kdopak by se Čecha bál 22:15 – společenský magazín Exkluziv! 23:10 – seriál Inspektor Banks 23:10 – pěvecká show To byl náš hit

František Ringo Čech se stěhuje před půlnoc

Barrandov ale v pondělí čeká těžká konkurence od ČT 1, která proti dvojici komunistických seriálů nasadí rovněž starší československé seriály, ale rozhodně populárnější: Sanitku, na kterou v září navážou nové díly od režiséra Filipa Renče, a Hřísné lidi Města Pražského. Úterní večery Barrandov zcela vyklidiů z obavy před seriálovou novinkou Novy, Doktory z Počátků. Sledovanost jejich úvodního dílu, který zaujal přes 2,3 milionu dospělých diváků, dává Barrandovu za pravdu, že konkurovat mu bude takřka nemožné. Barrandov to zkouší sérií německých romantických filmů Inga Lindström (od 20:15) a krimiseriálem Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti IV (od 22:05).

Zákon a pořádek se ostatně vyskytne v letním prime time Barrandova třikrát do týdne (kromě úterý i ve čtvrtek a v neděli). Na 23:00 televize naplánovala Noční Hlavní zprávy a až po nich od 23:15 bude reprízovat teprve nedávno zavedenou zábavnou show Kdopak by se Čecha bál s Františkem Ringo Čechem. Středy zůstanou stejné jako před létem: ve 20:15 je zahájí původní zábavná show Vtip za stovku, poté od 21:10 bude následovat pořad Věřte nevěřte a d 22:10 Noční Hlavní zprávy. Až po nich půjdou reprízy společenského magazínu Exkluziv! s Kateřinou Brožovou v roli moderátorky.

UXD


Foto: TV Barrandov

Krátce po nasazení nové show Kdopak by se Čecha bál televize Barrandov tento pořad od začátku zreprízuje

Mayovky o pátečních večerech zůstanou

Čtvrteční večery budou opět patřit romantice, konkrétně německé filmové sérii Kate Fforde (od 20:15), na které naváže stejně jako v úterý od 22:05 krimiseriál Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti IV a poté od 23:00 Noční Hlavní zprávy a od 23:10 krimiseriál Inspektor Banks. Pátky zůstanou zasvěceny filmům s Vinnetouem a Old Shaterhandem (od 20:15), po kterých budou poměrně brzy následovat Noční Hlavní zprávy (ve 22:05) a reprízy původní zábavné show Sejdeme se na Cibulce (22:20), které se budou částečně krýt s podobně zaměřenou Všechnopárty na ČT 1 (a půjdou v době primácké Show Jana Krause, která bude mít v létě přestávku).

Víkendy zasvětí TV Barrandov téměř výhradně filmům. V sobotu večer od čtvrt na devět půjdou zahraniční snímky, většinou komedie a po nich filmové minisérie. V červenci půjde o Hrabě Monte Christa. Nedělní večery budpu začínat ve 20:15 zahraničním krimifilmem, poté bude následovat krimiseriál Zákon a pořádek: Útvar pro zvláštní oběti IV (od 22:05) a poté od 23:00 další zahraniční krimifilm.


Foto: TV Barrandov

Vinnetoua dávala TV Barrandov přes léto už od svého vzniku, nejde tedy o žádnou překvapivou novinku

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.