Hlavní navigace

Léto na TV Barrandov: reprízy, indiánky s Gojko Mitičem a zase reprízy

2. 7. 2010
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
Za uplynulé dva týdny jsme vám představili letní programová schémata tří největších českých televizí: Novy, České televize a Primy. Z plnoformátových stanic zbývá už jen televize Barrandov, která si pro letošní rok stanovila ambiciózní plán zdvojnásobit svůj podíl na sledovanosti oproti loňskému roku. Letním vysíláním si ale k lepším číslům asi nepomůže. Barrandov totiž na rozdíl od ostatních tří velkých televizí bude především reprízovat a nechystá žádné původní novinky.

Léto pod sloganem „Návrat bojovníka“ beze zpráv

Nejviditelnější letní změnou na televizi Barrandov, kvůli které si tento program nechal vyrobit dokonce i nové znělky, je zařazení kultovních německých indiánek s Gojko Mitičem. Vedle Vinnetoua jde o nejznámější dobrodružné filmy s indiánskou tématikou, dnes je však lze označit spíš za filmy pro pamětníky. Vždyť vznikaly v šedesátých až osmdesátých letech a jejich technická kvalita je opravdu tristní. Přesto na nich Barrandov postavil celé letní programové schéma a vysílá je už od začátku června každý čtvrtek večer od 20 hodin. Čtveřici identifikačních spotů „Návrat bojovníka“ s gumovými indiány si vyrobilo samo grafické oddělení Barrandova.

Westerny vysílá Barrandov ve čtvrtek večer místo dosavadních zahraničních komedií. Pokud však vezmeme programové schéma čtvrté nejsledovanější televize v zemi z gruntu, je vidět, že přes léto bude hodně úsporné. Barrandov například zruší pravidelný čas vysílání Hlavních zpráv, které dosud nabízel od 18:50 a opakoval je většinou po desáté hodině večer. Během července a srpna nebudou mít Hlavní zprávy pevný vysílací čas a jejich první vydání v 18:50 televize úplně zrušila. To samé se ovšem netýká Animáčku, hodiny animovaných pohádek pro děti, kterou Barrandov vysílá každý den mezi sedmou a osmou večer a sklízí s ním neuvěřitelný úspěch.

Návrat bojovníka - Gojko Mitič

Na starých westernech s Gojko Mitičem postavila televize Barrandov celý marketing svého letního schématu (Foto: archiv TV Barrandov)

Pauzu si dává Co bude dnes k večeři? i Politická střelnice

Prakticky všechny původní formáty televize Barrandov budou mít přes léto přestávku. Odmlčí se všednodenní podvečerní Co bude dnes k večeři? (dosud denně od 17:40 hod.), pondělní bulvární týdeník Prominenti ze společnosti i talk show Mazec, která se z pondělního večera (21:45 hod.) přesune na středu (21:05 hod.), ale půjde jen o reprízy již odvysílaných dílů. V létě také z Barrandova zmizí původní cestovatelský pořad Hvězdy na cestách, který televize dávala od 21 hod. Krátce po své premiéře se na Barrandov vrátil v repríze sitcom Ivana Mládka Cyranův poloostrov, a to každé úterý od 21:50 hod. Zůstává naopak každodenní živě vysílaná EZO.TV, astrologická hodinka mezi 13:00 a 14:00 hod.

Přestávku si dává také Zuzana Bubílková a její páteční Politická střelnice, vysílaná pravidelně od 21:05. Nahradí ji archivní české filmy, stejně jako další původní páteční pořad Pelíšky slavných, vysílaný od 21:45 hod. Barrandov si před léto ponechá premiérovou předpověď počasí Jak bude od 20 hodin, zatímco hlavní sobotní večerní kulinářskou soutěž Prostři pro tři s Halinou Pawlowskou zopakuje jen v reprízách od 16:00 hod. V pondělí později večer bude dále vysílat premiérovou druhou řadu seriálu Odsouzené, který Barrandov koprodukoval se slovenskou televizí Joj. A od osmé večer v pondělí zůstanou jako před létem zajímavé zahraniční dokumenty, doplněné na léto cyklem Trpasličí manželství o liliputích novomanželech, které vyplní mezeru po Hvězdách na cestách a Prominentech.

TV Barrandov - Prostři pro tři

Prázdninovou přestávku si dá také soutěž Prostři pro tři s Halinou Pawlowskou. Moderátorka ale bude mít přes léto premiérové díly svojí Mamba show na České televizi. (Foto: TV Barrandov)

TV Barrandov - identy léto 2010

Stáhněte si materiály k letnímu schématu Barrandova

Zajímá vás, jaké konkrétní westerny s Gojko Mitičem a kdy odvysílá televize Barrandov? Jaké české filmy nabídne v rámci svého Českého pátku? Co plánuje v zábavě, jaké odvysílá seriály, dokumenty a pořady pro děti? Stáhněte si programové materiály, určené pro novináře:

Vrátila se Sladká Laura, ale opět v repríze

Barrandov si chce přes léto pomoci i loňským evergreenem svého odpoledního vysílání, německou telenovelou Sladká Laura. Právě tento pořad byl loni na Barrandově pravidelně nejúspěšnější, televize s ním dosahovala v cílové skupině diváků starších patnácti let desetiprocentního podílu na publiku. O prázdninách ji opakuje každý všední den od 11 hodin dopoledne. Každý pátek večer od 20 hodin bude Barrandov dávat dva kultovní starší české filmy. Namátkou půjde například o Nejistou sezónu, Perličky na dně, Spalovač mrtvol či Šašek a královna. Na sobotní večery si pak připravil zábavné pořady, ale opět půjde o reprízy dřívějších show, včetně Královen popu, které produkuje marketingový ředitel Barrandova Janis Sidovský, Sametového a Vítězného hašteření a Barrandovského koktejlu se Zuzanou Bubílkovou a Milošem Knorem a Talk show Jana Saudka.

BRANDstorming tip2

TV Barrandov - Sladká Laura

Německá telenovela Sladká Laura byla loni nejúspěšnějším pořadem Barrandova. Televize ji přes léto reprízuje každý všední den hodinu před polednem. (Foto: archiv TV Barrandov)

Repríz se o letních sobotách dočkají také bulvární dokument Barrandova Tajemství modelek, Bang Bang Lucie Bílé a Tajemství celebrit. Na nedělní odpoledne od 16:25 naplánoval Barrandov pořad Pro(film) plný filmů od studentů filmových škol a v neděli nabídne jediný premiérový pořad – třetí řadu australského erotického seriálu Satisfakce ze života prostitutky pro „lepší“ zákazníky. Ještě před ním ale nabídne známé české komedie. Zkrátka, Barrandov se přes léto příliš nevytáhne a tudíž ani nemůže čekat nijak zázračnou sledovanost. Snad to je jen oddychový čas před hlavní podzimní sezónou, která rozhodne o reklamních rozpočtech významných televizních inzerentů na příští rok.

Zaujalo vás něco na letním programu televize Barrandov?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).