Hlavní navigace

Letošní StarDance bude snímat až třináct HD kamer. Nebude chybět ani prostorový zvuk

24. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ PRESSKIT Diváci se mohou těšit v roli moderátorů opět na dvojici Marek Eben – Tereza Kostková. Ze známých osobností se jako tanečník představí mimo jiné Pavlína Němcová.

Česká televize představila na dnešní tiskové konferenci taneční show StarDance, svůj hlavní tahák podzimní televizní sezóny. Ačkoliv už jste si o ní mohli na DigiZone.cz přečíst poměrně podrobně v červencové aktualitě, měli bychom zmínit několik faktů, které jistě zaujmou především technicky orientovaného diváka. Vysílací štáb bude mít přenosový vůz s celkem třinácti kamerami, které budou slavnostní večery snímat ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV).

K TÉMATU: StarDance na ČT 1 začne 3. listopadu, až do Vánoc obsadí sobotní večery od 20:00

Pět kamer bude umístěno na pohyblivé technice, jako je kamerový jeřáb, steadicam atd., ale také naprosto nově na speciální kamerové jízdě, která bude snímat taneční páry po celém parketu a v průběhu jejich tance. Společně s přenosovým vozem bude na místě i speciální zvukový vůz, jehož osádka bude snímat živý hudební doprovod Moondance Orchestra, uvedl manažer realizace projektu Martin Kopřiva. O mix pětikanálového zvuku se postarají zvukaři Milan Jílek a Petr Stýblo.

ICTZ23

FOTOGALERIE: Taneční páry letošního ročníku taneční show StarDance

A kdo tentokrát divákům zatancuje? Králi a Královnami tanečního parketu budou Dana Morávková, Pavlína Němcová, Bára Poláková, Kateřina Baďurová, David Švehlík, Martin Procházka, Oldřich Navrátil a Petr Bende. Kromě tanečních párů byla představena také porota ve složení Tatiana Drexler, Eva Bartuňková, Zdeněk Chlopčík a Jan Revai. Regulérní taneční číslo pak předvedou i tradiční moderátoři – Tereza Kostková a Marek Eben. V rámci tance se objeví i některé novinky, jako jsou společné choreografie, nebo tanec na poslední chvíli.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.