Hlavní navigace

Letošní StarDance bude snímat až třináct HD kamer. Nebude chybět ani prostorový zvuk

Lukáš Polák

UVNITŘ PRESSKIT Diváci se mohou těšit v roli moderátorů opět na dvojici Marek Eben – Tereza Kostková. Ze známých osobností se jako tanečník představí mimo jiné Pavlína Němcová.

Doba čtení: 1 minuta

Česká televize představila na dnešní tiskové konferenci taneční show StarDance, svůj hlavní tahák podzimní televizní sezóny. Ačkoliv už jste si o ní mohli na DigiZone.cz přečíst poměrně podrobně v červencové aktualitě, měli bychom zmínit několik faktů, které jistě zaujmou především technicky orientovaného diváka. Vysílací štáb bude mít přenosový vůz s celkem třinácti kamerami, které budou slavnostní večery snímat ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV).

K TÉMATU: StarDance na ČT 1 začne 3. listopadu, až do Vánoc obsadí sobotní večery od 20:00

Pět kamer bude umístěno na pohyblivé technice, jako je kamerový jeřáb, steadicam atd., ale také naprosto nově na speciální kamerové jízdě, která bude snímat taneční páry po celém parketu a v průběhu jejich tance. Společně s přenosovým vozem bude na místě i speciální zvukový vůz, jehož osádka bude snímat živý hudební doprovod Moondance Orchestra, uvedl manažer realizace projektu Martin Kopřiva. O mix pětikanálového zvuku se postarají zvukaři Milan Jílek a Petr Stýblo.

FOTOGALERIE: Taneční páry letošního ročníku taneční show StarDance

A kdo tentokrát divákům zatancuje? Králi a Královnami tanečního parketu budou Dana Morávková, Pavlína Němcová, Bára Poláková, Kateřina Baďurová, David Švehlík, Martin Procházka, Oldřich Navrátil a Petr Bende. Kromě tanečních párů byla představena také porota ve složení Tatiana Drexler, Eva Bartuňková, Zdeněk Chlopčík a Jan Revai. Regulérní taneční číslo pak předvedou i tradiční moderátoři – Tereza Kostková a Marek Eben. V rámci tance se objeví i některé novinky, jako jsou společné choreografie, nebo tanec na poslední chvíli.

Našli jste v článku chybu?