Hlavní navigace

Levná DVD budou z Asie proudit do Evropy i nadále

26. 10. 2006
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Orgány Evropské unie tento týden zastavily antidumpingové šetření dovozu prázdných DVD médií z Asie, konkrétně z Číny, Hongkongu a Tchaj-wanu, na který si stěžovali evropští výrobci. Uvalení ochranných tarifů na toto zboží tedy zatím nehrozí a to i přesto, že důkazy o dumpingu byly prý objeveny. Podle evropských úřadů však v dané situaci neexistují dostatečně silné důvody pro zavedení zvláštních opatření. EU upozorňuje, že ta by negativně pocítili všichni. Od dovozců a distributorů, přes…

Orgány Evropské unie tento týden zastavily antidumpingové šetření dovozu prázdných DVD médií z Asie, konkrétně z Číny, Hongkongu a Tchaj-wanu, na který si stěžovali evropští výrobci. Uvalení ochranných tarifů na toto zboží tedy zatím nehrozí a to i přesto, že důkazy o dumpingu byly prý objeveny. Podle evropských úřadů však v dané situaci neexistují dostatečně silné důvody pro zavedení zvláštních opatření. EU upozorňuje, že ta by negativně pocítili všichni. Od dovozců a distributorů, přes maloobchodníky až po spotřebitele a to není žádoucí. Podíl asijských výrobců DVD nosičů na trhu EU činí 86,1 procent. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.