Hlavní navigace

Levnější Internet pro bojkotéry

17. 11. 1998
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

S velmi zajímavým nápadem přišel brněnský poskytovatel připojení, firma SkyNet. Každý zákazník, který se připojí k bojkotu a nebude se ve středu 18.11. připojovat k Internetu (protřednictvím Telecomu), dostane v prosinci slevu.

Nedělám to často, abych zveřejňoval celé tiskové zprávy, ale tahle si to myslím zaslouží.


Vysoké telefonní poplatky jsou i při své současné výši hlavní brzdou rozvoje Internetu u nás. SPT Telecom jakožto monopolní poskytovatel telekomunikačních služeb způsobí dalším zdražováním místních telefonních hovorů zastavení růstu počtu uživatelů Internetu v České republice a omezení využívání Internetu. Poškodí tak nejen providery, ale především samotné uživatele Internetu.

Společnost SkyNet oznámila všem svým zákazníkům, že těm z nich, kteří se příští středu 18.11.1998 v den stávky proti SPT Telecomu nepřipojí k Internetu a nebudou tím využívat služeb monopolní společnosti, bude v prosinci tohoto roku snížen měsíční paušál u SkyNetu o 10%. SkyNet zároveň navrhl ostatním providerům, aby 10%ní slevou z měsíčního paušálu svých zákazníků podpořili akci Internet proti monopolu.

Společnost SkyNet vystaví v den demonstrace 18.11.1998 na své domovské stránce petici Internet proti monopolu a ostatní webovské stránky SkyNetu nebudou přístupné. SkyNet nebude v tento den využívat telefonní síť společnosti SPT Telecom.

Touto svojí aktivitou chce SkyNet poukázat na hrozící nebezpečí úpadku Internetu v České republice, který by následoval po zavedení nových cen avizovaných společností SPT Telecom.


Je to myslím ze strany SkyNetu velmi pozoruhodná aktivita. Bohužel však nevím o žádném jiném poskytovateli, který by se zachoval stejně, což sice nemusí znamenat, že takový není, ale pravděpodobně se skutečně nikdo další nepřipojil. Škoda.

Marek Antoš

WT100 persony2 (Ilinčev aspol)


Starší, související články:

* Pár poznámek o SPT TELECOM
* Jaká by byla inflace, kdyby se počítala jen podle telefonu?
* Časově neomezený paušál za telefon? Je to dobrá cesta?!
* Víte, proč SPT TELECOM musí zdražovat?
* Když bojkot, tak Bojkot
* Telefon znovu podraží

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.