Hlavní navigace

LG a Philips chtějí ulehčit práci vývojářům aplikací. Přichází se společnou platformou

Lukáš Polák

Zástupci společností LG Electronics a Philips přicházejí se společnou platformou, která by vývojářům aplikací měla umožnit jejich bezproblémovou funkčnost na televizorech roku 2013.

Doba čtení: 1 minuta

Vylepšit zážitek ze sledování chytrých televizorů prostřednictvím neznačkového systému pro vývojáře aplikací. To je cílem nové asociace, kterou založily společnosti LG Electronics a TP Vision (Philips). Tato aktivita se podle společného vyjádření obou výrobců setkala s kladným ohlasem i u dalších japonských firem. Smart TV Alliance vytváří větší prostor, jenž stimuluje vývojáře k vytváření většího množství lepších televizních aplikací, uvedl mimo jiné prezident organizace Bong-seok Kwon.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Topfun vstupuje do televizorů Panasonic, Philips, Sharp, LG, GoGen a Hyundai

Namísto toho, aby vývojáři trávili drahocenný čas vývojem a testováním nových platforem, mohou svoji kreativitu zaměřit výhradně na realizaci aplikací, z nichž budou mít uživatelé radost, doplnila Kwona člen představenstva Smart TV Alliance za společnost TP Vision Alain Perrot. Asociace si klade za cíl, aby bylo možné v ideálním případě vyvinout aplikaci pouze jednou a ta by následně fungovala na různých televizorech bez ohledu na to, s jakou platformou spolupracují.

Interka19

ČTĚTE TAKÉ: Televizory LG pro rok 2012: WiDi, Wi-Fi, plazmy, LCD, Edge LED i Direct LED

Univerzální balíček, se kterým přichází Smart TV Alliance, vychází z otevřených webových technologií, jako je jazyk HTML5. Webové aplikace budou právě díky nim moci být spouštěny na smart (chytrých televizorech) vyrobených členy organizace, a to bez ohledu na to, jakou základní platformu využívají. Smart TV Alliance má v úmyslu stavět na této první verzi a zveřejnit specifikace verze SDK 2.0. Pokud bude vývojář postupovat podle doporučeného plánu, jeho aplikace by měla být k dispozici na televizorech, které budou uvedeny na trh příští rok a jejichž výrobci jsou členy Smart TV Alliance.

Našli jste v článku chybu?