Hlavní navigace

LG Stylus 2, první mobil s DAB+, je k vidění i na Radiodays Europe 2016

14. 3. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: LG
AKTUALIZOVÁNO, LG OZNÁMILO DAB+ U STYLUS 2 – Konference právě probíhá v Paříži a telefon je na ní, stejně jako na nedávné akci MWC, o které jsme vás také informovali, opět nejspíše jediným, který DAB zvládá.

AKTUALIZOVÁNO, 14. 3., 19:15 hod.: „LG STYLUS 2 – first smartphone to support DAB+“. Tak zní název zprávy dnes vydané na webových stránkách Radiodays Europe. I zde se potvrzuje, že jde o skutečně první mobilní telefon s čipovou sadou podporující DAB+. A mj. se také píše, že LG při zavádění DAB+ do modelu Stylus 2 spolupracovala přímo s International DMB Advancement Group (IDAG). 

Společnost LG dnes také už vydala na toto téma oficiální tiskovou zprávu. Najdete ji ke stažení pod článkem.

První představení mobilního telefonu LG Stylus 2 s čipem pro příjem digitálního rozhlasového vysílání systému DAB+ proběhlo v Evropě na MWC 2016, tedy Mobile World Congress, který se konal minulý měsíc v Barceloně.

Že DAB+ opravdu umí, jsme vás informovali na počátku března a vše měli potvrzeno přes místní zastoupení LG s tím, že výrobce záměrně v parametrech mobilu o příjmu nemluví. V podstatě z toho, alespoň pro mě osobně, vyplynulo, že s ním jen opatrně sonduje trh a testuje případný zájem.

ČTĚTE TAKÉ: Analogové rádio v digitálním mobilu? Nuda! LG Stylus 2 má DAB

Nyní informuje server Broadband TV News o tom, že mobilní telefon, či spíše phablet, tedy kombinace mobilu a tabletu (displej má 5,7", tj. 14,5 cm), je předváděn i na největší světové rozhlasové konferenci, Radiodays Europe. A dodává další zajímavou informaci. Totiž že cena má být 299 €, výkon zesilovače 1 watt a první, kdo si LG Stylus 2 bude moci pořídit, budou zákazníci v Austrálii, Belgii, Německu, Itálii, Holandsku a mj. i ve Velké Británii.

Pokud se divíte, nedivte se. Jak jsme zjistili přes místní zastoupení LG, bude Stylus 2 nabízen v několika verzích jak s DAB+, tak bez něj. Prodej konkrétní verze pak bude vždy záležet na regionu a také na konkrétním trhu.

Základní parametry mobilu najdete na výše uvedené adrese, s prodejem v Česku se bohužel zatím nepočítá, i když se snažíme místní zastoupení přesvědčit alespoň na dovoz ukázkového kusu.

CIF23

A Radiodays Europe 2016? Jde o mezinárodní konferenci rozhlasových stanic, která se koná od 13. do 15. března v Paříži a je spojena i s malou výstavou. Mezi jejími 60 účastníky (je tu ale například i 120 řečníků) najdete i Radio France, produkční firmy a také mj. společnosti pracující se zvukem jako DTS či zastřešující organizace typu WorldDAB. Konference končí zítra, takže jakmile obdržíme nějakou zprávu o dění, budeme vás informovat.

Ke stažení originální tisková zpráva LG: LG Stylus 2 World's First Smartphone with DAB+ Press Release (002)

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).