Hlavní navigace

Lidi od Netscapu chtějí vytvořit úplně nový prohlížeč

18. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Existují projekty, o kterých není nutné znát příliš podrobností, aby dokázaly vyvolat zájem. Stačí spojení s některým ze známých jmen IT byznysu. Do nekonečné války webových prohlížečů se znovu chystá promluvit Marc Andreessen, který stál za vývojem prohlížečů Mosaic nebo Netscape. Pod hlavičkou zatím prakticky neznámé společnosti RockMelt prý pracuje na úplně novém prohlížeči, který má být doslova postaven na zelené louce. Což bude prý jeho výhoda, protože Marc Andreessen se nechal slyšet, že…

Existují projekty, o kterých není nutné znát příliš podrobností, aby dokázaly vyvolat zájem. Stačí spojení s některým ze známých jmen IT byznysu. Do nekonečné války webových prohlížečů se znovu chystá promluvit Marc Andreessen, který stál za vývojem prohlížečů Mosaic nebo Netscape. Pod hlavičkou zatím prakticky neznámé společnosti RockMelt prý pracuje na úplně novém prohlížeči, který má být doslova postaven na zelené louce. Což bude prý jeho výhoda, protože Marc Andreessen se nechal slyšet, že současné prohlížeče svou koncepcí zaspaly aktuální vývoj webu. Ten prý již není jen o statických stránkách. Právě na prostředí statických stránek jsou ale podle Marce Andreessena současné prohlížeče navrženy.

Za společností RockMelt stojí Eric Vishria a Tim Howes, kteří pracovali ve firmě Opsware. Tu Marc Andreessen prodal v roce 2007 společnosti Hewlett-Packard. Tim Howes s Marcem Andreessenem spolupracoval už u Netscapu. Zatím o jejich novém společném počinu není známo mnoho informací. Vzhledem k narážkám na současný vývoj webu se čile spekuluje, že jejich prohlížeč bude optimalizovaný pro prostředí komunitních serverů, možná přímo pro Facebook. Zde nelze nevzpomenout Flock, do kterého se právě díky spolupráci se službami z kategorie Web 2.0 vkládala velká očekávání. Flock býval dokonce jeden čas označován jako prohlížeč budoucnosti, ovšem zatím žádnou díru do světa neudělal a jeho tržní podíl je naprosto marginální. (CNET News)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.