Hlavní navigace

Lídrem digitalizace jsou v Evropě satelity

19. 3. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
19. 3. 2008

Poslední průzkum Satellite Monitor, který každoročně provádí satelitní operátor SES Astra, odhalil, že 83 % domácností v Evropě a severní Africe, které přijímají televizní vysílání prostřednictvím satelitu, přešlo na digitální vysílání. To představuje v porovnání s ostatními platformami příjmu televizního signálu největší podíl domácností, které opustily analogové a přešly na digitální vysílání. U kabelového vysílání přešlo na digitální variantu pouze 20 % domácností.

Digitální satelitní vysílání je tedy nejpoužívanějším způsobem příjmu televizního vysílání v digitální kvalitě. Z 239 milionů domácností v 35 státech Evropy a severní Afriky využívá digitální příjem televizního signálu téměř 100 milionů domácností. 56,8 % z nich si pak zvolilo DVB-S vysílání. Celkem 41,1 milionu domácností přijímá televizní programy ze satelitů Astra nebo Sírius.

MMF24

Nový Satellite Monitor tak jasně dokázal, že lídrem digitalizace televizního vysílání v Evropě je platforma DVB-S. Satelitní vysílání je jednou z velmi rychle rostoucích televizních infrastruktur, která za posledních pět let zaznamenala v 35 zemích Evropy a severní Afriky nárůst o 50 %.

Zdroj: www.advanced-television.com

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).