Hlavní navigace

LinkedIn kupuje šikovný plug-in Rapportive pro Gmail

8. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zakladatel Rapportive Raul Vohra ve svém vlastním plug-inu. Sociální síť pracovních kontaktů LinkedIn je blízko akvizici startupu Rapportive, který nabízí plug-in do prohlížečů, který ve webovém rozhraní Gmailu zobrazí šikovný boční panel s profilem jednotlivých kontaktů a s jejich aktivitami v sociálních sítích. 

Zakladatel Rapportive Raul Vohra ve svém vlastním plug-inu.

Sociální síť pracovních kontaktů LinkedIn je blízko akvizici startupu Rapportive, který nabízí plug-in do prohlížečů, který ve webovém rozhraní Gmailu zobrazí šikovný boční panel s profilem jednotlivých kontaktů a s jejich aktivitami v sociálních sítích. 

Informaci přinesl blog All Things D, není zatím oficiálně potvrzena. Zdroje All Things D říkají, že cena se pohybuje mezi deseti a patnácti miliony dolarů (187 – 280 milionů korun).

Rapportive dosud nezveřejnilo, kolik má uživatelů, v srpnu ale uvedlo, že si prostřednictvím plug-inu zobrazí 65 milionů kontaktů za měsíc. Firma plánovala začít s prodejem prémiových služeb.

Mezi konkurenty Rapportive najdeme Xobni, Mingly či Connected, který LinkedIn koupil už loni. Podobnou funkcionalitu uvedl také Google, když loni v květnu představil people widget. Rapportive ho pohotově zakomponoval do svého vlastního plug-inu.

Zdroj: All Things D