Hlavní navigace

LinkedIn se vzpamatovává z výpadku, nejspíš došlo k unesení DNS

20. 6. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ve středu se zájemci o návštěvu o Linkedin.com ocitli na zcela jiném webu. Problém trval zhruba hodinu a nejspíš došlo k unesení (hijack) DNS

Středeční incident, při kterém se zájemci o návštěvu  LinkedIn.com ocitli na zcela jiném webu, připomíná, že Internet (a bezpečnost na mě) je hodně závislý na systému doménových jmen (DNS). Zhruba  hodinu trvalo přesměrování DNS záznamů pro LinkedIn.com na web s nabídkou prodeje domén. V LinkedIn sice problém potvrdili, ale žádné další detaily nesdělili. 

Bryan Berg, jednann zakladatelů App.net, je ale přesvědčen, že šlo o případ vážnější, než by odpověď z Linkedin naznačovala. Podle Berga došlo ke klasického unesení (hijack) DNS. 

Což ve výsledku znamenalo, že pokud jste byli přihlášení k Linkedin, tak se „cizí“ webový server dozvěděl cookies, které obsahovaly platnou identifikaci sezení (session). Berg také varuje, že mohlo dojít k záznamu cookies a někdo cizí je může použít pro kompromitování účtu uživatele LinkedIn.com.

Zdroj: LinkedIn Recovering From Outage Due to Possible DNS Hijack

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.