Hlavní navigace

Liška nestáhne ze sněmovny svoji novelu zákona o Českém rozhlasu

28. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 10. 2009

Rádio Wave má velkou šanci, že se v příštím roce vrátí do analogového vysílání. Úřadující předseda Strany zelených Ondřej Liška totiž nestáhne z jednání Poslanecké sněmovny svůj návrh novely zákona o Českém rozhlasu, který by umožnil této veřejnoprávní rozhlasové stanici pro mladé vysílat v FM pásmu pro více než třetinu české populace.

K TÉMATU: Pokud novela zákona o ČRo nepomůže Rádiu Wave, Liška ji stáhne

WT100

Liška se obával, že pokud novela projde Parlamentem a podepíše ji prezident, nový generální ředitel Českého rozhlasu Richard Medek ji využije pro analogové vysílání nové stanice mluveného slova, zaměřené na zpravodajství a publicistiku. Medek to přímo naznačoval po svém zvolení do čela veřejnoprávního rozhlasu. Na setkání s Liškou ale uvedl, že tato stanice by měla vysílat na dlouhé vlně.

Pan Medek mi řekl, že nová stanice mluveného slova bude na dlouhé vlně, a že rozhlas počítá s revizí kmitočtů, takže by se měly najít frekvence pro Rádio Wave, odpověděl Liška na dotaz serveru DigiZone.cz. Novela, která by měla umožnit návrat Rádia Wave do analogového vysílání, prošla ve sněmovně do druhého čtení a velkou šanci na úspěch.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).