Hlavní navigace

Listopad na HBO: Zrození Planety opic, Kovbojové a vetřelci a Veronika se rozhodla zemřít

18. 10. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ VIDEO Mezi dalšími premiérami najdou diváci v listopadu například snímky Pan Propper a jeho tučňáci, Vendeta, Válečný kůň nebo Šest žen Harryho Lefaye.

Tým, jenž získal Oscara v kategorii vizuálních efektů a podepsal se pod filmem Avatar a trilogií Pán Prstenů, přichází ve snímku Zrození Planety opic s digitálními lidoopy, kteří disponují nejrůznějšími emocemi a rozsáhlou inteligencí a způsobí bitvu, jež zcela promění osud lidstva a primátů. Hlavním hrdinou příběhu je šimpanz Caesar, který získal díky experimentálnímu léku lidskou inteligenci a emoce. Vynálezce léku Will Rodman ho spolu s odbornicí na primáty Caroline Aranhou vychoval jako svého syna. Jenže pak Caesara vezmou od jeho milovaných lidí a uvězní ho v opičí rezervaci v San Brunu. Caesar se však nevzdává a sestavuje opičí armádu a společně ze svého vězení utečou.

Cloud23

DOKUMENT: Přehled listopadových premiér na HBO a HBO HD (PDF, 374 kB)

V pětadvaceti letech se člověk často cítí neporazitelným – a to ani nemusí být nejlepším badmintonistou v zemi, což Petr Koukal už čtvrtým rokem je. Chystal se být prvním Čechem v historii, který se zúčastní coby badmintonista už druhé letní olympiády – po Pekingu 2008 to byl Londýn 2012. Olympijská kvalifikace, trvající jeden rok, začala v dubnu 2011. Půl roku před jejím startem diagnostikovali Petrovi rakovinu. Musel okamžitě na operaci a nádorem zasažené varle mu bylo odoperováno. Petrovi začala chemoterapie. Čekal ho soupeř, kterého dosud nepoznal a na kterého neznal taktiku. HBO uvádí původní dokument s názvem Cesta snu, který vznikl v koprodukci s T.H.A.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).