Hlavní navigace

Listopadová sledovanost televizí byla nejhorší od roku 2002

30. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 12. 2008

Diváci se v listopadu, co se sledovanosti televize týká, příliš nepředvedli. Dokonce čas, který strávili u televizní obrazovky, byl nejhorší ve srovnání se stejnými měsíci v roce 2002. Vyplývá to z nejnovější měsíční zprávy Asociace televizních organizací (ATO) a peoplemetrového měření agentury Mediaresearch, které dnes ATO zveřejnila. Jak také ČTK informovala, z výsledků vyplývá, že listopadový podíl ČT 2 na sledovanosti přes celý den byl nejnižší za několik posledních let.

Content tip EARLY

Lidé se v průměru dívali na televizi tři hodiny a 30 minut každý listopadový den. Z hlavního večerního času mezi 19:00 až 23:00 věnovali lidé v listopadu sledování televize hodinu a 32 minut. Ve srovnání s letošním říjnem průměrná doba sledování televize stoupla, a to přes celý den o devět minut a večer o minutu. Podíl ČT 2 klesl o osm desetin bodu a sledovalo ji v průměru šest lidí ze sta u obrazovek, což je nejméně podle údajů ČTK od ledna 2005.

Podíl ČT 1 na celodenní sledovanosti v listopadu naopak meziměsíčně stoupl o dvě desetiny na 21,2 procenta, podíl Novy pak o osm desetin na 39,3 procenta. Prima naopak zaznamenala pokles, a to o čtyři desetiny na 17,6 procenta. Podíl Novy v hlavním večerním čase v listopadu oproti říjnu stoupl o devět desetin bodu a sledovalo ji v průměru 44 lidí z každé stovky u obrazovek. To je nejvíce nejen letos, ale od května loňského roku.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).