Hlavní navigace

LMC, provozovatel Jobs.cz, prodán za 900 milionů Kč

21. 12. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 74287
Jedna z nejstarších českých čistě internetových společností LMC vlastněná Liborem Malým a provozující servery zprostředkovávající pracovní příležitosti Jobs.cz a Práce.cz, byla prodána finské mediální skupině Alma Media.

Zástupci LMC se nechtěli k ceně akvizice vyjadřovat, z podkladů Alma Media (kotované na finské burze a tudíž podstatně sdílnější) vyplývá, že cena je 35,4 milionu euro splatných ihned a další 3,9 milionu euro, které budou vyplaceny podle výsledků LMC za rok 2012, tedy celková částka se bude pohybovat v rozmezí 880 až 980 milionů korun.

LMC byla založena Liborem Malým v roce 1996 a od té doby si na českém trhu drží vedoucí postavení na trhu online zprostředkování práce. Kromě provozování dvou velkých pracovních portálů v České republice (Jobs.cz a Práce.cz) a jednoho na Slovensku (www.topjobs.sk) LMC klientům v současnosti poskytuje také řešení pro správu získávání a výběru zaměstnanců LMC G2 a poradenství v oblasti personalistiky a HR marketingu. LMC má podle vlastního vyjádření celkem přibližně 25 tisíc registrovaných B2B klientů a cca 1 milion registrovaných uchazečů o zaměstnání. LMC zaměstnává zhruba 200 lidí, převážně v Praze. Akvizice nebude mít žádný dopad na zaměstnance LMC, ani na značky společnosti.

Náš rozhovor s Liborem Malým na NetClubu v roce 2008 ohledně sporů se Seznamem, ale i o provozu firmy podle buddhistické filosofie, najdete zde.


Autor: Ivana Dvorská, Internet Info

Libor Malý (vpravo), majitel LMC, na fotografii ze setkání NetClubu v roce 2008.

Chtěl jsem především zajistit, aby LMC po uzavření transakce pokračovala v dynamickém rozvoji a jsem velmi rád, že novým vlastníkem společnosti se stala právě Alma Media. Jsem přesvědčen, že transakce přinese zajímavé příležitosti pro rozvoj, a to jak zaměstnancům, tak managementu LMC, a že společnosti umožní pokračovat v uvádění nových inovativních služeb pro zákazníky, uvádí Libor Malý, zakladatel LMC.

Společnost LMC měla v roce 2010 podle poslední auditované uzávěrky obrat 337 milionů Kč při zisku 23,7 milionů Kč po zdanění, což je propad o 3 miliony Kč zisku oproti roku 2009 a o 30 milionů Kč v obratu. Pro letošní rok se očekává růst na 420 milionů Kč obratu a významný růst v ziskovosti, protože trh pracovních příležitostí rostl oproti předchozím letům, kdy byl zasažen krizí.

Alma Media je finská mediální skupina, jejímiž nejznámějšími produkty jsou Aamulehti, Iltalehti, Kauppalehti a Etuovi.com. Alma Media zaměstnává přibližně 2800 profesionálů. Čisté tržby společnosti v roce 2010 dosáhly hodnoty 311,4 milionu EUR při provozní marži ve výši 13,9 procenta. Akcie Alma Media (ALN1V) jsou obchodovány na Helsinské burze NASDAQ OMX.

UI21_tip

Alma Media vlastní také podíl 75 %  ve společnosti Monster Oy, provozovateli finského Monster.fi, zbývající čtvrtinu vlastní Monster Worldwide. Personální servery Monster jsou provozovány z centrálního místa, zda a jaký to bude mít dopad na servery LMC a český Monster.cz, zatím není jasné.

Zdroj: tisková zpráva společnosti, Sbírka listin, údaje pro burzu.  

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.