Hlavní navigace

Local TV Klimkovice rozšíří digitální vysílání o dva programy

30. 10. 2005
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
30. 10. 2005

Regionální stanice Local TV Klimkovice rozšíří od letošního listopadu stoji digitální nabídku. Do klimkovického multiplexu DVB-T přibudou programy LTV2 – Junior a LTV3 – Retro. Vysílání bude probíhat v hodinových blocích od 7, 16 a 22 hodin a technicky je zajistí spřízněná společnost B plus TV. Otázkou je, jak se k věci širšího využití multiplexu postaví Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. Local TV Klimkovice má licenci dosud jen pro svůj první program, vysílaný nejdříve analogově a v současnosti i digitálně.

Cloud23

Program Junior TV by měl ukazovat dění a život v Klimkovicích i blízkém okolí očima mladé generace. Do projektu se mají zapojit žáci základních škol, středoškoláci i vysokoškolští studenti, kteří se budou po získání základních dovedností na televizní tvorbě sami podílet. Zájemci o práci ve studiu Junior TV se mohou elektronicky přihlásit. Retro program je určen pro diváky, kteří neměli možnost sledovat Local TV Klimkovice v letech dřívějších. Bude vysílat zachovalé záznamy na VHS a S-VHS, nahrávky z veřejných schůzí zastupitelstva, ale např. i video z leteckých přeletů nad rozestavěným úsekem dálnice D47.

Více se o stanici Local TV Klimkovice dočtete v článku Digitální vysílání už funguje i na Ostravsku.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).