Hlavní navigace

Londýn včera vypnul ve velkém stylu analogovou pozemní televizi

19. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO Hlavní město Velké Británie včera vypnulo pozemní analogovou televizi. Ostrované se s ní loučili ve velkém stylu. Na slavnostní akci dorazila řada VIP hostů.

Ve velkém stylu se s analogovým pozemním vysíláním rozloučilo hlavní město Velké Británie Londýn. Společnost Arqiva, telekomunikační operátor a tamní obdoba Českých Radiokomunikací, nechala při této příležitosti speciálně nasvítit primární městský vysílač, který je vysoký 219 metrů. Využito bylo energie více než 200 kW, což je přibližně stejně jako pro Eiffelovku v Paříži.

UXD

Na celý Londýn pak byly vysílány čtyři paprsky světla, které symbolizovaly neviditelný digitální signál. Arqiva na svém webu uvedla, že při této příležitosti spotřebovala více než sedm tun osvětlovacího zařízení. Na úpatí věže se uskutečnila slavnostní akce pro pozvané osobnosti, mezi kterými nechyběli ani vrcholní představitelé BBC nebo ITV. Jejím moderátorem byl hlas BBC Radio 2, uznávaný DJ Chris Evans.

Při příležitosti akce vznikl také speciální blog, stránka na Facebooku a účet na Twitteru.

Londýnský vysílač dostal při příležitosti vypnutí analogového vysílání speciální osvětlení.
Autor: Arqiva

Londýnský vysílač dostal při příležitosti vypnutí analogového vysílání speciální osvětlení.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.