Hlavní navigace

Los Angeles možná využije hostované služby od Googlu

20. 7. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Město Los Angeles koketuje s nápadem začít v administrativě využívat hostované služby od Googlu. Konkrétně by mělo jít o e-mailovou službu Gmail a webově orientovanou kancelářskou sadu Google Docs. Služby Googlu by pak byly využívány například pro úřední elektronickou korespondenci, policejní záznamy a i ukládání dalších různých důvěrných informací. Odvážný nápad má však své kritiky. Zcela logicky se objevují pochybnosti, jestli je Google schopen zajistit ochranu pro citlivá data třeba o…

Město Los Angeles koketuje s nápadem začít v administrativě využívat hostované služby od Googlu. Konkrétně by mělo jít o e-mailovou službu Gmail a webově orientovanou kancelářskou sadu Google Docs. Služby Googlu by pak byly využívány například pro úřední elektronickou korespondenci, policejní záznamy a i ukládání dalších různých důvěrných informací. Odvážný nápad má však své kritiky. Zcela logicky se objevují pochybnosti, jestli je Google schopen zajistit ochranu pro citlivá data třeba o vyšetřování zločineckých gangů a vyšetřování obchodu s drogami.

MMF24

Paul Weber, což je prezident Police Protective League v Los Angeles, si postěžoval, že jeho organizace má o tomto plánu jen velmi málo informací a nemá jasno, co by využití služeb Googlu znamenalo pro bezpečnost informací, se kterými policie pracuje. Své obavy vyjádřil jen den od úniku interních dokumentů provozovatelů komunitního serveru Twitter, které také hostoval Google.

Sice v případě Twitteru mělo jít o pochybení jedné pracovnice (a nikoliv o problém na straně Googlu), ovšem i tak se mnozí ptají, jestli řešení Googlu není až příliš náchylné na podobná uživatelská selhání. Ta by přitom v případě policejních dat mohla mít fatální následky. Drogové kartely by si podle Paula Webera zaplatily cokoliv, aby se k datům o policejním vyšetřování dostaly. (StarTribune.com)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).