Hlavní navigace

Lupa představuje R.I.P.

12. 9. 2001
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Na stránkách Lupy od včerejšího dne najdete R.I.P. (tj. Registr internetových profesionálů). Tato nová sekce serveru by měla čtenářům dát do rukou nejen přehledný katalog nejrůznějších subjektů působících na Internetu, ale také výkonný nástroj pro srovnávání a třídění tuzemských společností podle jimi poskytovaných služeb.

Katalogů a seznamů existuje jistě více, ale Registr internetových profesionálů (RIP) se od nich liší především svými nadstandardními vymoženostmi, které ocení každý, kdo hledá dodavatele své prezentace na Internetu a potřebuje se snadno zorientovat v nabídkách mnoha společností. Ke třídění nabídek jsou společnosti do RIPu zařazeny na základě mnoha kritérií, ať už podle zaměření, technických kompetencí, nebo podle místa působení. Vyhledávat můžete samozřejmě i podle názvů firem.

Právě v podrobném členění a možnostech detailně upřesnit požadavky na vyhledávání se skrývá největší přednost RIPu. Pokud sídlíte třeba ve Vsetíně a hledáte firmu, která by vám zrealizovala prodej po Internetu, není přeci důvod zadávat zakázku ve vzdáleném Brně, nebo dokonce až v Praze. Vedle efektivního vyhledávání lze RIP využít i ke srovnávání až tří společností v každém z dostupných kritérií. Snadno se pak rozhodnete, která z firem nejlépe splňuje vaše požadavky.

Přestože v tuto chvíli je v RIPu zapsáno více než sto subjektů poskytujících služby v oblasti webdesignu, webhostingu, programování nebo multimédií, zůstávají stránky RIPu přehledné. Záznamy o firmách jsou zde rozděleny do tří úrovní, přičemž nejjednodušší záznam je pro každého zcela zdarma.

EXCLUSIVE

Program Exclusive je připraven pro velké profesionální poskytovatele služeb, zaručí firmě přednostní zobrazení na vrcholu výsledkové stránky, u záznamu se objeví firemní logo, odkazy na reference a informační box. Subjekty v programu Exclusive jsou doporučovány na titulní straně RIPu. Společnosti v tomto programu mohou být porovnávány ve srovnávací tabulce.

STANDARD

Standardní program umožňuje srovnávání s ostatními subjekty také, ve výsledkových stránkách při vyhledávání a procházení registru jsou záznamy v programu Standard řazeny hned za Exclusive. Stejně jako Exclusive disponuje každý záznam v programu Standard rozšířenými obchodními informacemi, přehledem zaměření a odbornosti, jakož i kontaktním formulářem.

LITE

Program Lite je tím avizovaným záznamem zdarma. Je určen především malým a začínajícím firmám a jednotlivcům. Záznam v programu Lite nedisponuje žádnými dodatečnými informacemi, obsahuje pouze určení odbornosti, zaměření, název subjektu a odkaz na domovskou stránku. Přestože se jedná o bezplatnou službu bez doplňujících údajů, jsme přesvědčeni, že může být prospěšná především subjektům mimo velká města, kde není příliš velká místní konkurence a už samo uvedení v RIPu může být dobrou propagací.

MM socky3

Do Registru internetových profesionálů můžete vložit svůj záznam po přidělení přístupových práv (probíhá automaticky). Záznam bude zveřejněn poté, kdy jej prohlédne administrátor RIPu --- a v případě placených programů Standard a Exclusive po uhrazení poplatku.

Bližší údaje, včetně cenových podmínek, se dozvíte v informační části administrátorského rozhraní, a s doplňujícími otázkami se můžete obrátit na Danuši Pecharovou, marketingovou managerku vydavatele Lupy. Registr internetových profesionálů najdete na stránce  /rip/.