Hlavní navigace

Má v dnešní době ještě smysl vysílat teletext?

Jiří Macich ml.

Má teletext, který nedávno oslavil své dvacáté narozeniny, v dnešní době Internetu ještě smysl? A jak se jej dotýká digitalizace televizního vysílání? Na tyto otázky se pokouší odpovědět dnešní článek Má v dnešní době ještě smysl vysílat teletext? z našeho sesterského serveru DigiZone.cz. V době Internetu samozřejmě není po teletextové službě taková poptávka jako v minulosti. Nicméně stále registrujeme statisíce čtenářů týdně, takže se určitě nejedná o zanedbatelnou skupinu. Proto v současné…

Má teletext, který nedávno oslavil své dvacáté narozeniny, v dnešní době Internetu ještě smysl? A jak se jej dotýká digitalizace televizního vysílání? Na tyto otázky se pokouší odpovědět dnešní článek Má v dnešní době ještě smysl vysílat teletext? z našeho sesterského serveru DigiZone.cz. V době Internetu samozřejmě není po teletextové službě taková poptávka jako v minulosti. Nicméně stále registrujeme statisíce čtenářů týdně, takže se určitě nejedná o zanedbatelnou skupinu. Proto v současné době neuvažujeme o omezení či dokonce zrušení teletextu, uvedl Jan Zeman z České televize.

Content 2017 - tip Footshop

Vzhledem k tomu, že úlohou teletextu není jen poskytnutí online informací, ale například i poskytování skrytých titulků pro neslyšící, dochází k tomu, že teletext v klasické podobě doprovází pozemní terestrické vysílání i v sítích digitálních. S ohledem na klesající příjmy z inzercí pro tento sektor trhu není možno nadále provozovat informační servis, zejména pak v případě komerčních stanic, v dostatečné obsahové kvalitě, vysvětluje Ivo Ferkl, technický ředitel televize Nova.

V případě Óčka je to v podstatě kopie našich internetových stránek, divákům umožňujeme mít při sledování televize aktuální informace, uvedl Jiří Balvín s tím, že s další rozvoj teletextu nadějně nevidí: Podle mého názoru bude asi stagnovat. Óčko s komerčním rozvojem teletextu nepočítá a proto ani nesleduje jeho diváckou úspěšnost. A co vy? Používáte teletext? Má pro vás tato služba klíčový význam?

Našli jste v článku chybu?
5. 11. 2009 15:36
a8n (neregistrovaný)
Existují DVB titulky, i když nevím, zda podporují rozšířené vlastnosti (rozlišení mluvčích).
5. 11. 2009 14:59
Rdm (neregistrovaný)
ale rozumně omezit, ano. Titulky pro neslyšící, program stanice, předpově%d počasí - to je tak vše co bych na teletextu ponechal...