Hlavní navigace

Mac App Store: milion stažených aplikací za 24 hodin

Jiří Macich ml.

Apple slaví první úspěšný den Mac App Store, tedy obchodu s aplikacemi pro Mac OS X. Během prvních 24 hodin po otevření bran nového katalogu aplikací bylo zaznamenáno přes milion stažených programů. Jsme ohromeni, že Mac App Store přitáhl tak neuvěřitelnou pozornost, rozplývá se Steve Jobs, generální ředitel společnosti Apple, který dodal: Vývojáři si dali s naplněním obchodu aplikacemi velkou práci a uživatelům se líbí, jak je Mac App Store jednoduchý a zábavný.

Doba čtení: 1 minuta

Apple slaví první úspěšný den Mac App Store, tedy obchodu s aplikacemi pro Mac OS X. Během prvních 24 hodin po otevření bran nového katalogu aplikací bylo zaznamenáno přes milion stažených programů.

Jsme ohromeni, že Mac App Store přitáhl tak neuvěřitelnou pozornost, rozplývá se Steve Jobs, generální ředitel společnosti Apple, který dodal: Vývojáři si dali s naplněním obchodu aplikacemi velkou práci a uživatelům se líbí, jak je Mac App Store jednoduchý a zábavný.

Mac App Store odstartoval s přibližně tisícovkou různých aplikací v nabídce. Ty se dělí na placené a bezplatné. U placených si ceny určují vývojáři s tím, že inkasují 70 procent z ceny prodaných licencí. Zbytek jde do kapsy Applu jako provize. Další poplatky vývojáři neplatí, stejně tak neplatí za vystavení volně šiřitelných aplikací. 

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?