Hlavní navigace

Maďarská Cool TV má výhrady vůči značce Prima Cool

22. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
22. 10. 2009

Provozovatel maďarské televizní stanice Cool TV, kterou můžou znát diváci satelitní platformy Digi TV, má výhrady vůči podobné značce, kterou na českém území používá televizní stanice Prima pro svůj druhý program. Společnost IKO Cable, která provozuje několik kanálů i pro české publikum, napadla registraci Primy Cool na Úřadu pro průmyslové vlastnictví a dosáhla zamítnutí registrace tohoto názvu. Upozornil na to server iHNED.cz.

Content 23

Napsali jsme oficiální námitku na Úřad pro průmyslové vlastnictví. Ten Primě žádost o registraci jejího názvu zamítl. Na písemné vyjádření čekáme, ale telefonicky nám to už úřad potvrdil. Je to logické, oba názvy Cool by byly na stejnou činnost, říká Erika Lužica, zástupce firmy IKO Cable pro Česko. Firma navíc nevylučuje, že se svým kanálem Cool TV bude expandovat i na český trh.

Mluvčí televize Prima Jana Kocová si ale nemyslí, že by značky Cool TV a Prima Cool navzájem kolidovaly. Prima COOL je název naší stanice dle licence udělené Radou pro rozhlasové a televizní vysílání. K žádné kolizi s ochrannou známkou Cool TV nedochází, uvedla Kocová pro Hospodářské noviny.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).