Hlavní navigace

Seriál Mafie poběží na HBO od 20 hodin. Bude to vadit vysílací radě?

6. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
6. 12. 2010

Filmový kanál HBO se s velkou pravděpodobností dostane díky svému dlouho očekávanému seriálu Impérium: Mafie v Atlantic City do sporu s Radou pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Jak vyplývá z programový plánů stanice pro příští rok, HBO ho začne vysílat od 10. ledna, nasadí ho však jako svůj primetimový pořad, tedy hned od 20 hodin, a to v originálním znění z titulky.

Content tip EARLY

ČTĚTE TAKÉ: První díly Scorseseho Impéria nabídne v prosinci exkluzivně pouze HBO OD

S cílem zvýšit věrohodnost mafiánského prostředí dvacátých let 20. století, do kterých je seriál zasazen, obsahuje Boardwalk Empire řadu nevhodných slov, jež by se neměla na obrazovce před dvaadvacátou hodinou objevit. Právě to může vadit RRTV. Ta již v minulosti pokárala HBO za některé filmy a seriály díky nevhodnosti vyjadřování nebo některých scén, které by podle ní mohly ovlivnit mravní a psychický vývoj dětí a mládeže. Z poslední doby šlo například o snímek Zbouchnutá. RRTV se nelíbilo, že obsahoval slova jako: hajzle, ty pitomej vole, do prdele, čůza a podobně.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).