Hlavní navigace

MAFRA chce vydělávat na e-knihách, v prosinci spustí vlastní obchod

27. 11. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Obchod bude fungovat pod hlavičkou zpravodajského serveru iDNES.cz. Vydavatelství už nyní čtenáře láká na sortiment čítající více než 8 tisíc titulů.

Po spuštění vlastního virtuálního operátora se vydavatelství MAFRA chystá vstoupit i mezi prodejce elektronických knih. Pod značkou iDNES.cz chce v průběhu prosince spustit obchod, ve kterém bude nabízet více než 8 tisíc knih v elektronické podobě. Na sociální síti Twitter dnes vyzvala potenciální zákazníky, aby se do nového e-shopu registrovali už nyní a získali tak dvě vybrané e-knihy zdarma.

KL24

MAFRA bude obchod provozovat ve spolupráci s distributorem a prodejcem e-knih Palmknihy. Ten už je delší dobu dodavatelem e-knih pro internetový e-shop Alza.cz.

Byť tuzemský trh s e-knihami dosahuje zatím jen zlomku obratu trhu tištěných knih, prodeje e-knížek rok od roku rostou. Zatímco loni se v Česku prodalo zhruba 200 tisíc elektronických knih, letos by to podle různých odhadů mohlo být 400 až 500 tisíc kusů. Mediální skupina se spuštěním obchodu s e-knihami snaží najít další kanál, jehož prostřednictvím by mohla zpeněžit svoji čtenářskou bázi.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).