Hlavní navigace

Satelitní televize Magio Sat nabídne interaktivitu přes pevnou přípojku

Jiří Macich ml.

V prvním kvartálu příštího roku vstoupí na slovenský trh již pátá televizní satelitní služba: Magio Sat, jejímž poskytovatelem bude Slovak Telekom. Podílet se na ni bude partnerský Magyar Telekom, který v Maďarsku provozuje satelitní platformu T-Home. Stejně jako Slovak Telekom patří do skupiny Deutsche Telekom/T-Mobile. Stávajícím službám CS Link, Digi TV, Magio Sat, Skylink a UPC Direct chce konkurovat interaktivními službami. Přímo na televizní obrazovky svých klientů hodlá Magio Sat dodávat…

Doba čtení: 1 minuta

V prvním kvartálu příštího roku vstoupí na slovenský trh již pátá televizní satelitní služba: Magio Sat, jejímž poskytovatelem bude Slovak Telekom. Podílet se na ni bude partnerský Magyar Telekom, který v Maďarsku provozuje satelitní platformu T-Home. Stejně jako Slovak Telekom patří do skupiny Deutsche Telekom/T-Mobile. Stávajícím službám CS Link, Digi TV, Magio Sat, Skylink a UPC Direct chce konkurovat interaktivními službami. Přímo na televizní obrazovky svých klientů hodlá Magio Sat dodávat programy divadel a kin, předpověď počasí, kurzy měn, horoskopy nebo telefonní seznam.

Nebude tedy nutné zapínat počítat. Bude stačit, když si zákazník pustí televizor a okamžitě bude mít přístup k čerstvým informacím, vysvětluje Michal Diviš, projektový manažer Slovak Telekomu. K interaktivním službám se však diváci budou muset dostat skrze vysokorychlostní pevnou internetovou přípojku. Dodávané set-top-boxy budou za tímto účelem disponovat ethernetovým vstupem. Více o službě Magio Sat se můžete dočíst právě v rozhovoru s Michalem Divišem, který přináší náš sesterský server DigiZone.cz.

Našli jste v článku chybu?