Hlavní navigace

Magio Sat od ledna 2015 ze satelitní pozice služeb Digi TV a freeSAT

13. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Proces migrace zákazníků na novou družici začal v květnu tohoto roku. Telekom postupně oslovil uživatele služby dopisy, telefonicky a prostřednictvím SMS, aby na novou pozici přešli.

Od 1. ledna 2015 bude možné slovenskou satelitní službu Magio Sat přijímat signál už jen z nové pozice 1 stupeň západně, tedy přesně té, kde jsou „zaparkované“ i programy tuzemských operátorů Digi TVfreeSAT. Plánovaný krok souvisí se snahou společnosti Slovak Telekom dostat služby Nová Digi a Magio Sat na jednu družici. Pro firmu to pochopitelně znamená mimo jiné významnou úsporu za úhradu frekvenční kapacity. Provozovatel služby vyzval zákazníky, kteří tak ještě neučinili, aby technikům umožnili provést jednoduché přenastavení, nebo se na novou pozici zmigrovali.

UXD

Z ARCHIVU: Slovak Telekom může pohltit Digi TV, získal souhlas od antimonopolního úřadu

Proces migrace zákazníků na novou družici začal v květnu tohoto roku. Telekom postupně oslovil uživatele služby dopisy, telefonicky a prostřednictvím SMS, aby na novou pozici přešli sami, nebo využili bezplatnou asistenci technika. Navzdory výzvám zůstává skupina zákazníků, kteří tuto nezbytnou změnu zatím neuskutečnili, konstatoval Michal Korec, mluvčí pro finance a služby společnosti Slovak Telekom. Bližší informace týkající se migrace na novou satelitní pozici a podrobný návod na otočení paraboly najdou zákazníci operátora na stránce www.telekom.sk/novemagiosat.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.