Hlavní navigace

Majitel Barrandova: Televize není na prodej, ale jednáme s investory

Lukáš Polák

Vlastník digitální plnoformátové televize Barrandov, podnikatel a miliardář Tomáš Chrenek, jedná o vstupu strategického partnera do této stanice. Konkrétnější však být nechce.

Doba čtení: 1 minuta

Digitální plnoformátová televize Barrandov by se mohla dočkat nového investora. Deníku MF DNES to řekl její majitel, ocelářský magnát Tomáš Chrenek. V žádném případě nehodláme televizi prodat, nemohu ale vyloučit, že jednáme o případném vstupu strategického partnera, řekl listu Chrenek. Přiblížil, že v současné době probíhají jednání se čtyřmi potencionálními partnery. V tomto směru však nechtěl být konkrétní. Jednání se týkají zahraničních společností.

Z ARCHIVU: Vydavatelství Ringier Axel Springer televizi Barrandov nekoupí

V minulosti se objevily spekulace, že by TV Barrandov mohl ovládnout mediální dům Ringier Axel Springer nebo přední evropská zábavní síť RTL Group. Jako jednoho z potencionálních partnerů, o kterém se hovořilo, zmiňuje MF DNES i ruskou skupinu AFK Sistema. Současná situace na televizním trhu nám do určité míry nahrává. Nechci se vyjadřovat konkrétně o konkurenci, ale počínání některých stanic nám hraje do karet, vyjádřil se směrem ke konkurenci Chrenek.

Našli jste v článku chybu?