Hlavní navigace

Majitel kanálu Digi Sport odvolal jeho šéfa Šišoláka. Nesdílel prý stejné názory

Lukáš Polák

Po téměř dvou letech opustil tematický kanál Digi Sport jeho dosavadní šéfredaktor Jaroslav Šišolák. Vlastník stanice to okomentoval tak, že s ním nesdílel některé názory na její fungování.

Doba čtení: 1 minuta

Sportovní kanál Digi Sport se rozloučil se svým historicky prvním šéfredaktorem Jaroslavem Šišolákem. Ten v minulosti vedl redakci sportu veřejnoprávní STV. Podle serveru Mediálne.sk mohou za jeho odvolání koncepční neshody mezi ním a majitelem tohoto programu, který je exkluzivně dostupný pouze v satelitní službě Digi TV a také v kabelové síti společnosti Digi Slovakia. Jaroslavu Šišolákovi jsou majitelé vděční za rozjezd vysílání a při odvolání mu nabídli externí spolupráci, konstatovala jednatelka firmy Daniela-Maria Iancu.

Z ARCHIVU: Digi Sport chce českou Gambrinus ligu. Přeplatí Novu Sport nebo Sport 2?

Stanici dočasně vede dosavadní technický ředitel stanice Zdenko Ryšavý. Vedoucím zpravodajství zůstává René Stern. Se svým týmem jsme udělali výborný kus práce vzhledem k podmínkám, které jsme tu měli. Troufám si říci, že jsme vybudovali nejlepší sportovní kanál v těchto zeměpisných šířkách, uvedl pro Mediálne.sk po svém odvolání Šišolák. Digi Sport ve verzi pro Českou a Slovenskou republiku funguje od srpna 2010, kdy se operátor vypořádal s pirátským příjmem, který trval několik let. Jeho hlavní devízou se staly exkluzivní vysílací práva na anglickou fotbalovou Premier League.

Našli jste v článku chybu?