Hlavní navigace

Majitel Novy získal povolení pro test 3D vysílání v Rumunsku

15. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 4. 2010

První testy 3D televizního vysílání v Rumunsku plánuje provést majitel televize Nova, mediální skupina CME. Právě z Rumunska pochází generální ředitel CME Adrian Sarbu, který zde v minulosti založil hlavní rumunský kanál CME, stanici Pro TV. Té rumunský telekomunikační úřad Ancom udělil povolení k testům 3D vysílání, informoval web Tradingarkets­.com.

K TÉMATU: Adrian Sarbu dal první rozhovor českým novinám, slibuje Čechům 3D televizi

Šéf Ancomu Catalin Marinescu prohlásil, že jeho úřad je nakloněn schvalování žádostí místních televizí o testy 3D vysílání. Stalo se tak krátce poté, co společnost LG Electronics jako první v zemi začala nabízet 3D televizory, jejichž cena se podle Tradingarkets.com pohybuje okolo dvou tisíc euro (asi 50 tisíc korun). Tento týden začnou stejný produkt v Rumunsku nabízet i společnosti Samsung a Panasonic.

NEPŘEHLÉDNĚTE: DigiZone.cz pořádá 22. dubna první českou konferenci o 3D televizích. Registrujte se

Cloud23

Adrian Sarbu v nedávném rozhovoru pro Hospodářské noviny, jediném pro české noviny za dobu, co figuruje ve vedení CME, slíbil brzké zavedení 3D vysílání i v České republice. Už příští rok uvidíte 3D v Česku. Budete pořád potřebovat speciální brýle, ale 3D přijde velmi brzy, prohlásil. Ředitel CME přirovnává 3D televizi k nástupu barevného televizního vysílání. 3D podpoří prodej nové techniky, ovlivní výrobu obsahu. Brzy, míní Sarbu.

Optimismus šéfa CME však nesdílí obchodní ředitel rumunského telekomunikačního giganta Romtelecom Mirek Smyk. Je ještě příliš brzy na to bavit se o zavádění 3D služeb na trhu, jakým je Rumunsko, prohlásil podle serveru Broadbandtvnew­s.com na úterní akci Bucharest Business Breakfast. CME v Rumunsku provozuje kromě Pro TV také tematické kanály Pro Cinema, Acasa, Pro TV International, Sport.ro a MTV Romania.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).