Hlavní navigace

Majitel Novy vyzkouší v Rumunsku vysílání HDTV

9. 6. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 6. 2006

Rumunská komerční televize Pro TV, jeden z kanálů bermudské společnosti CME, které patří také TV Nova, Galaxie sport či slovenská televize Markíza, připravuje na letošní prosinec zkušební zemské digitální vysílání ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Test se podle serveru DigitalFernsehen.de omezí na experimentální multiplex v Bukurešti. Poté chce Pro TV spustit vysílání v HD kvalitě po kabelu a satelitu.

MMF tip early

Budeme první televizí ve střední a východní Evropě, která vyzkouší vysílání v tomto standardu, prohlásil výkonný ředitel Pro TV George Iliescu. Vysílání Pro TV ve vysokém rozlišení se poté zaměří na největší rumunská města, kde žije přibližně polovina obyvatel země. Jisté je, že půjde o placenou službu. Ze satelitních platforem by se HD verze Pro TV mohla objevit ve Focus Sat, Max TV, Boom TV nebo Digi TV, která je dostupná také na Slovensku a chystá expanzi i do tuzemska.

Generálním ředitelem rumunské Pro TV je Adrian Sarbu, kterého CME letos v únoru pověřila vedením svých televizních aktivit v České republice, na Slovensku a v Rumunsku. Sarbu se soustředí především na organizační a strategické změny v televizi Nova, která je z hlediska příjmů CME vůbec nejdůležitější televizní stanicí.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).