Hlavní navigace

Majitel televize Public by mohl šéfovat českému fotbalu

27. 11. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

27. 11. 2008

Podnikatel Luděk Vinš, jemuž patří společnost Strojexport a lifestylová televize Public, je horkým kandidátem na funkci předsedy Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS). Napsal to Deník, podle něhož by Vinš mohl v červnu na této pozici nahradit současného šéfa ČMFS Pavla Mokrého. Pokud by skutečně došlo k výměně na nejvyšší pozici v ČMFS, musel by se Vinš vzdát všech svých funkcí v prvoligovém fotbalovém klubu Viktoria Žižkov, který nyní vlastní, a klub prodat.

cyber-obecný tip

Hlavním partnerem Viktorky Žižkov je Vinšova společnost Strojexport. To je spojitá nádoba. Práce v klubu bych se ovšem po případném zvolení vzdal. Viktorku bych prodal, řekl Vinš Deníku. Televizi Public by si ale ponechal. Náš záměr byl udělat vlivové médium. Jde o televizi, kde je zpravodajství, publicistika a samozřejmě sport a filmy. Nemáme dostatek prostředků, abychom si koupili přenosy nároďáku nebo ligu. Proto jsme se vydali cestou reportáží z druhé ligy. Bohužel nejsme celoplošní, ale na satelitu nás chytne celá Evropa, uvedl Vinš.

Public vysílá v zemském digitálním multiplexu 3 v Praze, Brně, Ostravě a Plzni a aktuálně vyrábí jednu hodinu premiérového vysílání denně. Kromě zpravodajství jde o cestovatelské magazíny, publicistiku a diskusní pořady. Filmů se Public začátkem letošního roku vzdala, protože pro ni byly příliš drahé.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.