Hlavní navigace

Majitel televize Public Luděk Vinš kandiduje na předsedu ČMFS

8. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 4. 2009

Podnikatel Luděk Vinš, jemuž patří společnost Strojexport a lifestylová televize Public, včera oznámil svou kandidaturu na funkci předsedy Českomoravského fotbalového svazu (ČMFS). Český fotbal se teď nachází na dně svých možností. Chtěl bych pomoci jej vytáhnout nahoru a vrátit mu prestiž a důvěryhodnost. Prostě zvednout tu hozenou rukavici z bahna, řekl včera ČTK Vinš.

Sedmačtyřicetiletý Vinš, který v minulosti neuspěl v souboji o křeslo šéfa České golfové federace, podal svoji kandidaturu dva měsíce před uzávěrkou přihlášek. Aby do volby o předsedu svazu mohl jít, musí mít v hnutí také podporu buď dvou krajů, čtyř okresů, nebo sedmi klubů od ligy až po divize.

BRAND23 Workshop

Nikdo jiný kromě Vinše zatím kandidaturu na post předsedy ČMFS neohlásil. V zákulisí se spekuluje o tom, že by se o vrcholnou funkci mohl ucházet i současný kouč Al Ahlí Ivan Hašek, ale ten se zatím jasně nevyjádřil, zda se do boje o předsedu svazu zapojí. Vinš také upozornil na to, že by si s Haškem dokázal představit budoucí spolupráci.

ČTĚTE TAKÉ: Majitel televize Public by mohl šéfovat českému fotbalu

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).