Hlavní navigace

Majitel UPC dokončil prodej společnosti Chellomedia v hodnotě dvaceti miliard

3. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Chellomedia je skrze společnost Chello Central Europe největším poskytovatelem placených kanálů v ČR a na Slovensku. Patří ji například stanice Spektrum, Sport TV a řada dalších.

Původem americká společnost Liberty Global se sídlem v Londýně, která je mimo jiné i vlastníkem největšího kabelového operátora UPC Česká republika, dnes oznámila, že dokončila prodej firmy Chellomedia. Hodnota transakce byla stanovena na jednu miliardu dolarů, v přepočtu tedy 20,4 miliardy korun. Novým vlastníkem Chellomedia, jež je skrze Chello Central Europe největším provozovatelem placených kanálů u nás, se stala společnost AMC Networks. Liberty Global se s druhou stranou dohodla, že si ponechá nizozemské placené kanály Sport 1 a Film 1.

BRAND

K TÉMATU: Majitel UPC prodává firmu Chellomedia, provozovatele řady placených kanálů

Převod Chellomedia na AMC Network trval poměrně krátkou dobu, a to konkrétně od konce října loňského roku. O této možné transakci se začalo spekulovat ale už téměř o půl roku dříve, kdy zprávu přinesl prestižní americký list Wall Street Journal. Naprosto přesný byl tehdy i odhad ceny Chellomedia, který se pohyboval mezi 800 miliony až 1 miliardou dolarů. Chellomedia vyrábí obsah a distribuuje placené televizní kanály do zhruba 390 milionů domácností po celém světě. Silné postavení má ve střední a východní Evropě a Latinské Americe.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).