Hlavní navigace

iVysílání České televize dorazilo do tabletů. První je pochopitelně iPad

26. 5. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
26. 5. 2011

AKTUALIZOVÁNO 14:13 Internetový archiv České televize je možné od dnešního dne sledovat také prostřednictvím tabletu iPad od společnosti Apple. Veřejnoprávní médium z Kavčích hor na to upozornilo prostřednictvím facebookové stránky zpravodajského kanálu ČT 24. Aplikace iVysílání pro iPad je konečně v AppStore :) Stahujte a dejte nám vědět, jak se vám náš videoarchiv líbí, vyzývá diváky Česká televize.

DOWNLOAD: Aplikace iVysílání pro tablety iPad na iTunes od Applu

První reakce diváků na tento krok jsou velice pozitivní. Veřejnoprávní TV dále slibuje, že se intenzivně pracuje také na verzi pro mobilní telefony iPhone a aplikace se dočkají také majitele jiných tabletů. Na iVysílání pro Symbian 3 se pracuje, ale potkáváme se nemalými technickými komplikacemi. Děláme ale všechno proto, abychom archiv rozchodili, přibližuje další plány Česká televize. Samotné iVysílání v nové podobě se divákům představilo na konci ledna letošního roku. Zájemci mají k dispozici personalizaci i formát videa v HD rozlišení.

AKTUALIZOVÁNO 14:13 O VYJÁDŘENÍ SEKCE ČT, NOVÁ MÉDIA:

iVysílání je prvním speciálním projektem České televize pro iPady. Z hlediska nabízeného obsahu potom o největší českou aplikaci na iPadech nabízející téměř 1675 dnů videa. V internetovém iVysílání jsou totiž všechny původní pořady ČT, včetně seriálů, zábavy, magazínu, zpravodajství nebo sportovních přenosů (na které měla ČT práva) za posledních šest let.

ČTĚTE TAKÉ: Evropská zpravodajská jednička Euronews vstoupila na iPady a iPhony

Vytvoření aplikace videoarchivu pro iPady je pro ČT milník. Poprvé je na nových chytrých přístrojích typu iPad archiv českotelevizních pořadů. Několikaměsíční práce je začátkem zpřístupňování videoarchivu ČT pro různé platformy. V nejbližších týdnech vznikne sesterská aplikace „iVysílání“ pro iPhony a pak i chytré Nokie a pro systém Google Android. Příští rok by měl být v chytrých televizorech, říká výkonný ředitel nových médií České televize Milan Fridrich.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Sportovní kanál ČT 4 už živě vysílá pro iPhony a iPady, stejně jako ČT 24

ICTZ23

Aplikace „iVysílání“ pro iPady vznikla ve spolupráci České televize s vývojářskou firmou Motion Media. Videoarchiv iVysílání v iPadech má podobná vodítka pro hledání a strukturu jako internetové vysílání na adrese www.ivysilani.cz. Pořady ČT lze hledat podle abecedy, žánrů a data. Divákovi se zobrazují nejsledovanější pořady dne a týdne, nabídka speciálních archivních perliček z ČT a diváků rovněž uvidí, co sledují ostatní uživatelé webu nebo aplikace na iPadu.

Ukázka nové aplikace iVysílání pro tablety iPad. (Foto: AppStore)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.