Hlavní navigace

Majitelka Zásilkovny kupuje podíl v SizeID. Startup čeká cesta do ciziny

Jan Beránek

Simona Kijonková se pustila do rozšiřování své stáje a propojí svou doručovací službu se startupem, který má ulehčit online nakupování oblečení.

V podstatě řeší problémy prvního světa, každopádně se už v některých e-shopech zabydlují. SizeID funguje tak, že porovnává míry uživatele s velikostními tabulkami jednotlivých značek a dokáže pak v napojených e-shopech odfiltrovat nepadnoucí modely a velikosti. Zakladatel firmy Adam Bičiště tvrdí, že se tím sníží podíl vratek. 

“I v rámci Zásilkovny jsme stále hledali cesty, jak nákup módy online zákazníkům co nejvíce usnadnit, proto mne velmi oslovil projekt SizeID, který problém řeší ještě před jeho samotným vznikem, a tak sníží počet vratek a reklamací na minimální hranici. Jedná se o nejen na českém trhu ojedinělý projekt,” vysvětluje Simona Kijonková.

Content 2017 - tip Footshop

Propojení obou firem má pomoci především SizeID, které se tím dostane na slovenský, maďarský nebo rumunský trh, kde už Zásilkovna působí. „Mluvili jsme s mnoha investory. Spojení se Zásilkovnou nám ale dávalo prakticky od začátku největší smysl,“ tvrdí Bičiště s tím, že Kijonkové prodal jedenáct procent firmy.

SizeID je další z řady agenturních startupů, které vznikly během posledních pár let. Kořeny nové služby tentokrát spadají do agentury Wavevision, kterou založil právě Bičiště. A během vývoje sociální sítě o módě přišel nápad, jak pomoci lidem při výběru padnoucího oblečení online. 

Našli jste v článku chybu?
25. 1. 2016 12:37
P2010 (neregistrovaný)

Hlavni problem je, ze stejny kus hadru tady v "beznem obchode" stoji 3x vic nez v te Anglii. Proto se vymysli takovehle opicarny.

25. 1. 2016 11:30
T. (neregistrovaný)

se liší i stejné velikosti v rámci jedné značky či řady, tak nápad je to sice hezký, ale stejně k ničemu. Jako jediné, kde by to mohlo pomoci, je nákup z eshopů třeba v Anglii nebo tam, kde používají jiný systém velikostí, že to udělá automatický převod do "našich" velikostí. Ovšem stejně to pak neřeší ten hlavní problém.