Hlavní navigace

Malá válka o zákazníky mezi GoDaddy a Namecheap

27. 12. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

GoDaddy podporou SOPA přišel o více než 35 tisíc domén během dvou dnů a odchod zákazníků pokračuje. Jeden z konkurentů, Namecheap, obvinil GoDaddy z blokování informací o převáděných doménách. Podle Namecheap poskytuje GoDaddy nekompletní odpovědi na dotazy prostřednictvím WHOIS, komplikuje tak převody domén a porušuje pravidla. Vše je prý ukázkou toho jak mohutný je útěk zákazníků od GoDaddy a jek velkým problém to pro společnost je.

GoDaddy podporou SOPA přišel o více než 35 tisíc domén během dvou dnů a odchod zákazníků pokračuje. Jeden z konkurentů, Namecheap, obvinil GoDaddy z blokování informací o převáděných doménách. Podle Namecheap poskytuje GoDaddy nekompletní odpovědi na dotazy prostřednictvím WHOIS, komplikuje tak převody domén a porušuje pravidla. Vše je prý ukázkou toho jak mohutný je útěk zákazníků od GoDaddy a jek velkým problém to pro společnost je.

GoDaddy tvrzení Namecheap odmítá a upozorňuje, že Namecheap nikdy GoDaddy nekontaktoval a nepožádal o odstranění omezení, které GoDaddy má nastavené u WHOIS. Omezení používaná většinou implementací WHOIS u doménových registrátorů, které má sloužit jako ochrana proti zneužití WHOIS služby.

Podle GoDaddy shoots back, claims Namecheap didn't ask nakonec Namecheap poděkovali za odstranění limitu. K původnímu obvinění z záměrného nepředávání informací o převáděných doménách se ale už nevyjádřili.

Cloud23

Útěk zákazníků od GoDaddy způsobila aktivní podpora SOPA (Stop Online Piracy Act). GoDaddy sice po několika dnech přístup změnili a SOPA již nepodporují, ale  zákazníci stále odcházejí. Pár desítek tisíc domén přesunutých k jiným registrátorům GoDaddy nicméně moc neovlivní – registrují přes 32 milionů domén. A počet odsunutých domén je spíš menší, než počet nově získaných domén (byť v minulosti byl počet nově získaných domén za den výrazně vyšší – v tom samém období loňského roku).

Objevují se nové aktivity, které jdou proti GoDaddy – jako například byedaddy.org – služba umožňující zjisit, kdo se ještě u GoDaddy nachází. Mezi zákazníky najdete i takové jména jako Wikipedia.org, Digg.com, Github.com či Wordpress.org/.com. Mezi uživateli je i Reddit.com – ten chce také doménu (i další provozované) přesunout na na 29. prosince vyhlásit Quit GoDaddy Day

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).