Hlavní navigace

Malí versus velcí ISP: kontroverzní pohledy nejen na FUP

22. 11. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Konferenci Czech Internet Forum načala panelová diskuse Aleše Jelínka (Telefónica O2), Petra Hromádka (Pe3ny.net), Martina Krautwursta (UPC), Marcela Procházky (Radiokomunikace) a Petra Pobořila (MATTES AD). Debatovalo se o penetraci Internetu v ČR, významu WiFi v České republice, pozicích a plánech jednotlivých operátorů. Nejzajímavější částí diskuse byly hovory o datových limitech a FUP, na kterých se odhalily rozdílné názory malých a velkých ISP. Ti první zpravidla pokládají omezení za…

Konferenci Czech Internet Forum načala panelová diskuse Aleše Jelínka (Telefónica O2), Petra Hromádka (Pe3ny.net), Martina Krautwursta (UPC), Marcela Procházky (Radiokomunikace) a Petra Pobořila (MATTES AD).

Debatovalo se o penetraci Internetu v ČR, významu WiFi v České republice, pozicích a plánech jednotlivých operátorů. Nejzajímavější částí diskuse byly hovory o datových limitech a FUP, na kterých se odhalily rozdílné názory malých a velkých ISP. Ti první zpravidla pokládají omezení za zbytečná, zatímco velcí operátoři je ruší jen pomalu a argumentují, že jsou zavedeny kvůli těm, kdo službu zneužívají třeba kvůli přeprodeji.

Podle Aleše Jelínka není FUP vůbec důležité, protože ho prý řeší jen odborná veřejnost, zatímco běžné zákazníky nezajímá. Tento pohled vzbudil reakce konkurentů i mezi posluchači v sále.

Konektivita je v podstatě zanedbatelný náklad, takže nerozumím, že někdo jako Telefónica O2 omezuje uživatele, prohlásil mimo jiné Petr Pobořil.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor vede MEDOBOS s.r.o., je Copywriter.cz a dělá weby pro Benešov i Říčany.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).