Hlavní navigace

Malware opět využívá k šíření zprávy v rámci ICQ

Jiří Macich ml.

Přes komunikační síť ICQ se dnes začala masivně šířit zpráva vybízející ke stažení souboru z adresy http://eu.traxxxreg.com/IM/rwit/lt.exe nebo http://rv.traferreg.com/IM/dyli/lt.exe. Jedná se však o malware. Proto doporučujeme takovou zprávu ignorovat a soubor nestahovat, natož spouštět. Většina rozšířenějších antivirových programů s přístupem k pravidelným aktualizacím by podle našich informací měla být v tuto chvíli schopna si s tímto virem poradit. (Viry.cz)

Přes komunikační síť ICQ se dnes začala masivně šířit zpráva vybízející ke stažení souboru z adresy http://eu.trax­xxreg.com/IM/rwit­/lt.exe nebo http://rv.tra­ferreg.com/IM/dy­li/lt.exe. Jedná se však o malware. Proto doporučujeme takovou zprávu ignorovat a soubor nestahovat, natož spouštět. Většina rozšířenějších antivirových programů s přístupem k pravidelným aktualizacím by podle našich informací měla být v tuto chvíli schopna si s tímto virem poradit. (Viry.cz)

Našli jste v článku chybu?
18. 10. 2006 1:08
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Tak já se už nachytal. Po spuštění jsem to pustil přez firewall a zcela to zablokovolo aktualizaci windows. Nedá se odblokovat přez centrum zabezpečení ani přez přikazový řádek, přitom na kartě aktualizace je normálně povolená. Zkouším The Avenger pomoci scriptu, tak snad si s tím poradí.
14. 10. 2006 10:08
Machi (neregistrovaný)
Zdravím, určitě nenakazil, protože to a) aktualizovaný avast už hlásí b) musí se stáhnou exe přesc tu fake adresu c) musí se spustit