Hlavní navigace

Mapy.cz nabízejí nový pohled na česká města a památky z ptačí perspektivy

Redakce

Snad i vášeň zakladatele Seznamu Iva Lukačoviče pro létání malými letadly inspirovala firmu k zajímavému nápadu. K již zavedeným satelitním snímkům nafotili 140 měst a mist České republiky ze čtyř stran z ptačí perspektivy. Novou funkci na serveru Mapy.cz zprovoznil Seznam dnes odpoledne. Zámek Hluboká z ptačí perspektivy

Snad i vášeň zakladatele Seznamu Iva Lukačoviče pro létání malými letadly inspirovala firmu k zajímavému nápadu. K již zavedeným satelitním snímkům nafotili 140 měst a mist České republiky ze čtyř stran z ptačí perspektivy. Novou funkci na serveru Mapy.cz zprovoznil Seznam dnes odpoledne.

Zámek Hluboká z ptačí perspektivy

Zámek Hluboká z ptačí perspektivy

“Nově tak uživatelé mohou kromě střech vidět například i fasády domů, nebo jejich vchody,” píše na firemním blogu manažer služby Adam Chvaja. Je to podle něj nejen zajímavé, nýbrž i praktické: člověk se rychleji a lépe zorientuje na neznámých místech.

Content 2017 - tip Footshop

Ikona modrého ptáka

“U všech velkých měst (další budou postupně přibývat), se uživatelé postupným přibližováním letecké mapy dostanou až na šikmé snímky. Tím ovšem možnosti putování a hledání nové perspektivy nekončí. Vybraný objekt si lze pomocí navigačních šipek prohlédnout ze všech čtyř stran. Pro rychlejší přístup k šikmým snímkům pomůže ikona modrého ptáka, kterou najdete pod nástrojem pro přibližování v mapě,” vysvětluje ovládání.

Seznam svým krokem ukončil spekulace o tom, jak hodlá odpovědět na populární funkci Street View na konkurenčních mapách od Googlu. Rival české internetové jedničky letos významně rozšířil pokrytí České republiky a po dohodě s Úřadem na ochranu osobních údajů nafotil ulice desítek měst.

Našli jste v článku chybu?
15. 12. 2011 18:39

Dobu snímání odhaduji na cca polovinu roku 2009 - na RWY 24 na Ruzyni je letadlo SkyEurope, které tam ještě v srpnu 2009 létaly. Odhadu odpovídá i stupeň rozestavěnosti městského okruhu na jihozápadě Prahy (silnice R1).

15. 12. 2011 18:20

Nápad to nebyl zas tak původní, Microsoft měl Bird's Eye už ve verzi map před Bingem a Google také ve 45° pohledu pár měst nasnímal. Seznamu je ale nutno nechat, že v rámci naší republiky své rivaly v tomto směru (a podle mého na dost dlouhou dobu) předběhl. Osobně tento ptačí pohled preferuji, je to skvělý kompromis mezi ortofoto a 3D, takže mě novinka Seznamu skutečně velmi potěšila (hlavně když konkurence je v nedohlednu, samé sliby a skutek utek :)