Hlavní navigace

Názory k článku Marek Picha: Réttorika aneb Život je příliš krátký na to, abyste twítovali zbytečně

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 4. 2013 13:18

  Petr (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  Nechci hanět něčí snahu, ale i počet komentářů pod tímhle článkem naznačuje důležitost Twitteru a tohoto tématu obecně. Na konferenci jsem byl, přednáška byla vtipná o tom žádná. Za souhrn vtipných tweetů ale netřeba platit 3.000,-

  Suma sumárum to na mě působilo dojmem srazu X-chatu před 10 lety, kde se navzájem poznávaly osoby stojící za nicky. Kromě obecných čísel o velikosti Twitteru a šokující informaci, že je oproti FB setinový, jsem se nic jiného nedozvěděl.

  Pomyslný hřebík do rakve byla poslední a zároveň nejnadějnější přednáška ,,Jak jsme prodávali přes Twitter,, která skončila ilustrujícím způsobem - nemáme k tomu výsledky, takže jako bych vám nic neřekl.

  Jinak organizace, místo a pohoštění super. Pro další sraz všech 40ti osob aktivně činných na CZ Twitteru by ale možná byla lepší hospoda bez vstupnýho :-)

 • 27. 4. 2013 21:49

  JT (neregistrovaný) ---.i4g.tmcz.cz

  Dík za článek, který musel dát určitě více práce, než nějaké rádoby chytré glosy jiných autorů napsané za 15 min. někde v MHD. Pěkně a názorně zpracováno, jen nevím, zda vám ta energie stála za to.

  Jestli na české Twitter téma byla konference, tak to ani nekomentuji. To snad musí být vtip :-)

 • 28. 4. 2013 13:28

  Petr (neregistrovaný) 212.96.172.---

  Nechtěl bych se vyjadřovat k samotné prezentaci, protože jsem se ji nezúčastnil, ale připadá mi to, jako kdyby ta prezentace postrádala cíl a smysl.

  Přesně takhle funguje naše vysokoškolství (sám jsem vysokoškolák, i když občas se k tomu raději nepřiznávám). Napsat tuny teoretických nesmyslů postrádající jakýkoliv smysl a cíl a dostat za ně granty či dotace (s těmi granty to berte jaka příklad, neváže se přímo k této prezentaci). Kdyby se to týkalo jen ekonomického zaměření, byl by to ještě Ok, ale týká se to všech oborů, dokonce i tak závažných jako jsou lékařské obory. Pak se nemůžete divit, že příjdete k doktorovi, a bohužel vaše znalosti jsou mnohonásobně vyšší než pana doktora, protože ten se na škole zaobíral tím, z jakého grantu dostane největší odměny a jakou nesmyslnost někde opíše, místo studování např. jazyků (angličtina, němčina, francouzština) a jejich následné využití při prostudovávání nejnovějších zahraničních sborníků, které v mnohých případech vyvracejí nesmyslnosti naučenými našimi vysokoškolskými teoretiky.

  To je opravdu smutné.