Hlavní navigace

Mareš je pro Primu vítanou posilou. Měla by si ale uvědomit, že Talent není vše

11. 5. 2013
Doba čtení: 5 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – Leoš Mareš byl donedávna chápán v oblasti televize jako dvorní moderátor Novy. To už nyní neplatí. Pod svá pomyslná křídla si ho nyní vzala společnost FTV Prima.

Leoš Mareš bude porotcem v Talentu

Prvním známým porotcem čtvrté řady talentové show Česko Slovensko má talent, kterou letos na podzim odvysílá Prima family a slovenská televize Joj, bude dlouholetý moderátor obdobných show na konkurenční Nově Leoš Mareš. Tento týden to oznámil programový ředitel FTV Prima Petr Vladyka. „Od spolupráce s Leošem Marešem si slibujeme svěží vítr, nové nápady a novou energii. Navíc v roli porotce v pořadu takového formátu ještě nikdy nevystupoval, tak očekávám, že uvidíme Mareše tak, jak ho ještě neznáme,“ uvedl.

Mareš však v minulosti moderoval formát Talentmania, který proti první řadě Česko Slovensko má talent vysílala Nova společně se sesterskou televizí Markíza na Slovensku. Dlouhá léta byl také moderátorem pěvecké soutěže SuperStar, letošní ročník však Nova svěřila dosud neokoukaným tvářím. Mareš se poté začal objevovat na Prima family, nejprve jako host Show Jana Krause, poté jako člen jednoho soutěžního družstva v nedělní soutěži Máme rádi Česko, který hlavní kanál Primy nasadil proti SuperStar na Nově.

Jan Potůček: Leoš Mareš porotcem čtvrté řady show Česko Slovensko má talent na Primě a Joj


Autor: TV Nova

Leoš Mareš byl ještě donedávna chápán jako jedna z hlavních tváří zábavních pořadů televize Nova.

Tip TV přešla na ostré vysílání

Ve vysílání nového inzertního kanálu Tip TV, který je dostupný celoplošně prostřednictvím multiplexu 3, se objevily v pondělí první pořady. V 18:00 začali moderátoři představovat jednotlivé pořady, se kterými se budou diváci na obrazovkách TipTV setkávat pravidelně. Vybrané pořady jsou již odvysílány i s konkrétním obsahem. Vůbec poprvé se divákům představily také vlastní vědmy této stanice, které nepocházejí z Ezo TV. Největší hvězdou tu pravděpodobně je věštec Stanley Bradley. Diváci si budou moci pustit vědmy mezi 22. a 1. hodinou.

Co se týká známých tváří, objeví se tu například moderátor Libor Baselides nebo Muž roku 2009 Martin Zach. Chybět tu nebudou ani herečky Adriana Neubauerová či Kateřina Jačková. Nová televize, která chce zaplnit mezeru na českém televizním trhu, vysílá živě ze studia na Václavském náměstí v Praze. “Věštecké vysílání” zahájila v pondělí Jana Skálová, v dalších dnech se diváci na televizních obrazovkách setkají i s ostatními vědmami – Ester Vosátkovou, Martinou Blaženou Boháčovou a Tarou.

Lukáš Polák: Tip TV přechází v multiplexu 3 na ostré vysílání, nabídne první pořady a také vědmy

Regionální síť 1 čeká expanze do dalších oblastí

Pozemní digitální Regionální síť 1 začne v horizontu několika měsíců vysílat také v severních Čechách a v Karlovarském kraji. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) přiklepl nové kmitočtové příděly v těchto oblastech právě českobudějovickému podnikateli Ivu Brabcovi. Nové vysílače však budou lokálního charakteru. Vyzářený výkon ve všech třech oblastech, kam budou umístěny, nepřekročí desítky wattů. Součástí programové nabídky bude regionalnitelevize.cz, na Ústecku navíc ještě lokální vysílání pro danou oblast.

Regionální síť 1 rozšíří v Ústeckém kraji dva vysílače – v Roudnici nad Labem, kde bude vysílat na kanálu 56 výkonem ERP 20 W a pokryje tak Litoměřicko, a v Ústí nad Labem na Větruši. Tam bude vysílat na 57. kanále výkonem ERP 30 W a pokryje krajské město. Za prioritu také považuji vysílání v Karlových Varech na kanálu 47 s výkonem 20 W ERP, kde bychom měli zprovoznit vysílač do Mezinárodního filmového festivalu, uvedl při této příležitosti Ivo Brabec. A co nabídne vysílání pro Ústecký kraj? Okresní zpravodajství s premiérou každý den v 18:30, magazín Ertéčko a blok věnovaný tomuto regionu. Poslední část vyplní magazíny s různým zaměřením.

Lukáš Polák: Regionální síť 1 čeká expanze do severních Čech a na Karlovarsko

Lukáš Polák: ČTÚ aktualizoval databázi přídělů pro Regionální síť 1, výkony jsou vyšší


Foto pro DigiZone.cz: Ivana Dvorská

Regionalnitelevize.cz ředitelky Evy Stejskalové zažívá úspěšnou expanzi po celých Čechách.

Stručně

Nejpozději v červenci chce hudební televize Óčko spustit už třetí televizní kanál. Po Óčku Gold, jehož start oznámila na 1. června a využije pro něj celoplošný pozemní multiplex 3, půjde o stanici Óčko Expres, jež bude stejně tematicky zaměřená jako pražské Expresrádio

Jan Potůček: Třetí kanál Óčka se bude jmenovat Óčko Expres a není určen pro vysílání v DVB-T

Jan Potůček: Štěpán Wolde: Druhý a třetí kanál mají z Óčka udělat nejkomplexnější hudební médium v Česku

Přenosy ze Zimních olympijských her v Soči 2024 a Letních olympijských her v Riu de Janeiro 2016 na panevropském sportovním kanálu Eurosport nejsou jisté. Pařížské centrále se zatím nepodařilo se domluvit se společností Sportfive, která je držitelem vysílacích práv.

Jan Potůček: Eurosport nemá jisté, že bude vysílat ZOH 2014 Soči a LOH 2016 Rio de Janeiro

Vlastní školicí středisko pro budoucí reportéry a moderátory zakládá televize Nova. Nechala si kvůli němu dokonce zaregistrovat ochrannou známku pro název Nova News Academy. Podle ředitele komunikace a PR Josefa Koukolíčka je středisko koncipované jako přípravka pro mladé talenty, které se zatím neobjevují na televizní obrazovce.

Jan Potůček: Nova chystá školící středisko pro budoucí reportéry a moderátory: Nova News Academy


Autor: TV Nova

Vychová školící středisko Novy tak populární tváře, jakými jsou Lucie Borhyová a Reynolds Koranteng?

Nová celoplošná televize Active ještě pořádně nerozjela své vysílání (plánuje je na příští měsíc), ale na sociální síti Facebook už existuje její falešný profil. Stránka, která má prozatím pouze 19 fanoušků, zcela otevřeně kritizuje zaměření nové stanice.

Lukáš Polák: Na Facebooku vznikl falešný profil Active TV, paroduje její zaměření

VyVolení se vrátí na televizní obrazovky. Reality show, která v roce 2005 trhala na Primě divácké rekordy a stanice s ní tehdy ohrozila i dominantní televizi Nova, bude vysílat slovenská TV Joj. VyVolení ale dostanou u našich východních sousedů novou podobu.

Lukáš Polák: Slovenská Joj obnoví reality show VyVolení, někdejší hit televize Prima

ICTZ23

Definitivně poslední díl seriálu Vyprávěj odvysílá Česká televize v pátek 14. června. Poslední klapka padla tento čtvrtek na zámku v Dobříši. Na závěr natáčení se sešly všechny hlavní hvězdy seriálu, jehož děj začínal v roce 1964 a sledoval hlavní hrdiny z rodiny Dvořákových až do roku 2005.

Jan Potůček: Seriál Vyprávěj je defitivně dotočen, poslední díl ČT 1 odvysílá v pátek 14. června

Nejzásadnější událost tohoto týdne byla (je)?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.