Hlavní navigace

Markéta Fialová největší favoritkou na moderátorku diskuse Pod tlakem na Nově

23. 4. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový diskusní pořad Novy stále ještě nemá definitivní podobu. Televize zvažuje i možnost, že by se v něm střídalo několik moderátorů.

Největší šanci stát se moderátorkou nové politické diskuse na televizi Nova má nynější moderátorka Televizních novin Markéta Fialová. Časopisu Týden to řekl generální ředitel stanice Jan Andruško. “Na obrazovku chceme vrátit politickou debatu a pro její moderování je Markéta v tuto chvíli jasným favoritem,” uvedl. Fialová kromě Televizních novin pravidelně moderuje i občasné Speciály TN, které mají charakter diskusního pořadu. Na přelomu roku uváděla také diskuse Cesta na Hrad s kandidáty na prezidenta republiky.

K TÉMATU: Nova si nechala zapsat známku Pod tlakem. Že by dlouho očekávaný diskusní pořad?

Podle Andruška však Nova stále ještě nemá úplně jasno o formátu nové diskuse. Neví, zda ji bude vysílat jednou nebo víckrát do týdne, zda v odpoledních nebo večerních časech. Rovněž uvažuje o variantě dvou moderátorů a přemýšlí o počtu hostů. “Už jsem byl o jedné z variant skoro rozhodnutý, ale nyní mě přesvědčili, že bychom se nad tím ještě měli zamyslet,” řekl časopisu šéf Novy. O návratu politické diskuse přitom televize uvažuje od nástupu ředitele zpravodajství Vladimíra Mužíka, tedy déle než rok.

BRAND23 Workshop

ČTĚTE TAKÉ: Karel Voříšek se už do Novy nevrátí, televize s ním ukončila spolupráci

Pokud by se Markéta Fialová stala moderátorkou nové politické diskuse, Nova by tím vyřešila hned dva problémy. Po vynuceném odchodu moderátora Televizních novin Karla Voříška totiž Markéta Fialová uvádí hlavní zpravodajskou relaci sama a Nova pro ni zřejmě ani nehledá vhodného moderátorského partnera. Spíše připravuje zcela nové a mladší moderátorské dvojice. Fialová by se tak pravděpodobně přesunula z Televizních novin výhradně k moderování diskusního pořadu, pro nějž si už Nova registrovala název Pod tlakem.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).